Najnowsza płyta Łomżyńskich Filharmoników

Ukazała się najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego zatytułowana Polish Contemporary Concertos, nagrana wspólnie z wybitnymi polskimi solistami: Marcinem Dyllą (gitara), Pawłem Gusnarem (saksofon), Jakubem Jakowiczem (skrzypce) oraz Tomaszem Strahlem (wiolonczela). Album wydała prestiżowa wytwórnia płytowa DUX.

Na płycie znajdują się polskie współczesne koncerty instrumentalne: Koncert na gitarę i orkiestrę smyczkową Marcina Błażewicza, Trinity Concerto na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Pawła Łukaszewskiego oraz Concerto Lendinum Sławomira Czarneckiego.
- Bardzo się cieszę, że udało się zebrać tak znakomitych solistów na jednej płycie. Co ciekawe, wszystkie koncerty zostały wykonane przez solistów, którym były dedykowane! – podkreśla Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Płyta Polish Contemporary Concertos jest już dwunastym albumem w dorobku Łomżyńskiej Filharmonii. Poprzednie płyty otrzymały pięć nominacji  do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYK oraz jedną do International Classical Music Awards.