A+ A A-

SACRUM ET MUSICA 2017

24 września 2017 r. (niedziela)
ZAMBRÓW, godz. 13:00
– Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, ul. Cmentarna 2
OSTRÓW MAZOWIECKA, godz. 19:00 – Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja 3

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MARIUSZ SMOLIJ – dyrygent
TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
W programie m.in.: W.A. Mozart, P. Czajkowski, G. Gershwin

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

17 września 2017 r. (niedziela)
GRAJEWO, godz. 12:00
– Kościół pw. Św. Jana Pawła II, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 34
KOLNO, godz. 18:00 – Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, ul. M. Konopnickiej 4

TRIO FLAUTANDO (UKRAINA):
MAKSYM ZAVODNYI – gitara
OLGA MAYIK – skrzypce
TARAS MALYK – flet

W programie m.in.: J.S. Bach, A. Vivaldi, W.A. Mozart, G. Bizet, A. Piazzolla

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2017 / 2018

14 września 2017 r. (czwartek)
ŁOMŻA, godz. 18:30
– Aula PSM I i II stopnia w Łomży, Al. Legionów 36

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GIANCARLO DE LORENZO (WŁOCHY) – dyrygent
ANTONIO DI CRISTOFANO (WŁOCHY) – fortepian
W programie: G.B. Pergolesi, L. Boccherini, W.A. Mozart

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

10 września 2017 r. (niedziela)
ŚNIADOWO, godz. 9:00
– Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
KUPISKI, godz. 12:00
– Kościół pw. Św. Jadwigi Śląskiej

ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran
MARTA MATUSZEWSKA – sopran koloraturowy
EWA MURZYNOWSKA – sopran
MATEUSZ KASPRZAK-ŁABUDZIŃSKI – skrzypce

KWARTET ALLA BREVE:
JAN ZUGAJ – skrzypce
KATARZYNA JANAS-DZIEWA – skrzypce
EWA BARCZYK – wiolonczela
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian

W programie m.in.: W.A. Mozart, W. Bohmann, G. Gershwin,  F. Schubert H. Cander, G. Gershwin

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

3 września 2017 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

WROCŁAW BAROQUE ENSEMBLE
CHÓR NARODOWEGO FORUM MUZYKI
ANDRZEJ KOSENDIAK – dyrygent
AGNIESZKA RYMAN, NATALIA KICZYŃSKA – sopran
EWA PIERONKIEWICZ, ALEKSANDRA SOSNA – alt
SEBASTIAN MACH, ANDRÉ KHORSIK – tenor
JERZY BUTRYN – bas
AGNIESZKA FRANKÓW-ŻELAZNY – kierownictwo chóru
W programie: Jerzy Fryderyk Haendel – Oratorium „Mesjasz” HWV 56 - fragmenty

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

3 września 2017 r. (niedziela)
OSTROŁĘKA, godz. 18:30 – Kościół pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce, ul. Bohaterów Warszawy 21

WROCŁAW BAROQUE ENSEMBLE
CHÓR NARODOWEGO FORUM MUZYKI
ANDRZEJ KOSENDIAK – dyrygent
AGNIESZKA RYMAN, NATALIA KICZYŃSKA – sopran
EWA PIERONKIEWICZ, ALEKSANDRA SOSNA – alt
SEBASTIAN MACH, ANDRÉ KHORSIK – tenor
JERZY BUTRYN – bas
AGNIESZKA FRANKÓW-ŻELAZNY – kierownictwo chóru
W programie: Jerzy Fryderyk Haendel – Oratorium „Mesjasz” HWV 56 - fragmenty

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

27 sierpnia 2017 r. (niedziela)
PIĄTNICA, godz. 12:15 – Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Stawiskowa 10

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KAROLINA KUKLIŃSKA – mezzosopran

STANISŁAW KUK – skrzypce
W programie m.in.: A. Vivaldi, W.A. Mozart, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

20 sierpnia 2017 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KAROLINA KUKLIŃSKA – mezzosopran

STANISŁAW KUK – skrzypce
W programie m.in.: A. Vivaldi, W.A. Mozart, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

4 czerwca 2017 r. (niedziela), godz. 19:00
Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
Chór Katedralny VOX HUMANA – dyrygent Robert Kulesza
Chór Kameralny AMICI – dyrygent Anna Kurowska
Chór Parafii Krzyża Świętego SPES UNICA – dyrygent Katarzyna Szmitko
Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży – dyrygent Piotr Dąbrowski
Chór młodzieżowy CANTILENA – dyrygent Henryk Gadomski

WSTĘP WOLNY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

KONCERT FAMILIJNY W RAMACH 30. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRALNEGO WALIZKA

2 czerwca 2017 r. (czwartek), godz. 10:00
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
HAROUT FAZLIAN (LIBAN) – dyrygent
KAMIL RADZIMOWSKI – duduk
BEATA ANTONIUK, TOMASZ RYNKOWSKI – aktorzy

WSTĘP WOLNY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

KONCERT FAMILIJNY W RAMACH 30. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRALNEGO WALIZKA

1 czerwca 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
HAROUT FAZLIAN (LIBAN) – dyrygent
KAMIL RADZIMOWSKI – duduk
BEATA ANTONIUK, TOMASZ RYNKOWSKI – aktorzy

DAWNI MISTRZOWIE – MŁODZI WYKONAWCY

20 maja 2017 r. (sobota), godz. 21:30
Muzeum Diecezjalne w Łomży, ul. Giełczyńska 20A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
PAULINA DRUŻBIŃSKA – dyrygent
MARTA GĘBSKA – skrzypce
W programie: A. Vivaldi, H. Czyż

WSTĘP WOLNY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

18 maja 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GRIGOR PALIKAROV (BUŁGARIA) – dyrygent
INSTRUMENTALIŚCI I WOKALIŚCI reprezentujący:
Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży,
Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zambrowie,
Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce
oraz Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

WALCE I KRAKOWIAKI

KONCERT W RAMACH MIEJSKICH OBCHODÓW ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2017 r. (środa), godz. 18:30
Foyer Urzędu Miasta w Łomży, ul. Stary Rynek 14

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GABRIELE PEZONE (WŁOCHY) – dyrygent
ANNA MIERNIK – fortepian
W programie: F. Chopin, J. Strauss, I. Paderewski

WSTĘP WOLNY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

27 kwietnia 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
ROBERT CARTER AUSTIN (USA) – dyrygent
PAWEŁ GUSNAR – saksofon
W programie m.in: P. Łukaszewski, K. Herdzin

6 kwietnia 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WŁADIMIR BORMOTOW (BIAŁORUŚ) – dyrygent
JACEK SZYMAŃSKI – tenor
W programie: A. Scarlatti, G. Caccini, A. Vivaldi, G.F. Haendel, W.A. Mozart. C. Franck

MUZYCZNO–KULINARNY

25 marca 2017 r. (sobota), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
SZYMON KAWALLA – dyrygent
JUSTYNA RECZENIEDI – sopran
JOANNA KAWALLA – skrzypce
W programie: J.S. Bach, G. Rossini, G. Bacewicz, Sz. Kawalla

SPONSOR KONCERTU

11 marca 2017 r. (sobota), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JACEK ROGALA – dyrygent
WALDEMAR MALICKI – fortepian
W programie m.in.: A. Piazzolla, K. Komeda, L. Anderson

SPONSOR STRATEGICZNY KONCERTU

24 lutego 2017 r. (piątek), godz. 19:00
Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, ul. Podleśna 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANNA FILIMOWSKA-WOLFINGER – sopran
JACEK WÓJCICKI – tenor
W programie: piosenki, pieśni, arie i duety operowe

23 lutego 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANNA FILIMOWSKA-WOLFINGER – sopran
JACEK WÓJCICKI – tenor
W programie: piosenki, pieśni, arie i duety operowe

9 lutego 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Aula PSM I i II stopnia w Łomży, Al. Legionów 36

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
DAWID RUNTZ – dyrygent
MARTA MAGDALENA LELEK – skrzypce
W programie: J. Haydn, R.V. Williams

26 stycznia 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Muzeum Diecezjalne w Łomży, ul. Giełczyńska 20A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI– dyrygent
JACEK MIRUCKI – kontrabas
W programie: G. Bottesini, P. Czajkowski, S. Kusewicki

20 stycznia 2017 r. (piątek), godz. 18:00
Nowy Zamek w Grodnie (Białoruś), ul. Zamkowa 20

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI– dyrygent
KATARZYNA RZYMSKA-DIALLO – sopran
RAFAŁ BARTMIŃSKI – tenor

W programie: najpiękniejsze arie i duety operowe i operetkowe

12 stycznia 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
BOHDAN JARMOŁOWICZ – dyrygent
JACEK I PATRYCJA KOTLARSCY – vocal
W programie: największe przeboje muzyki pop symfonicznie

31 grudnia 2016 r. (sobota), godz. 17:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
SARA CZUREJA-ŁAKATOSZ – cymbały węgierskie
KAROLINA KUKLIŃSKA – mezzosopran
TOMASZ KRZYSICA – tenor
W programie m.in.: J. Strauss, I. Kalman, J. Offenbach, J. Brahms, G. Dinicu

FAMILIJNY KONCERT MIKOŁAJKOWY

8 grudnia 2016 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
WOJCIECH WYSOCKI – aktor
W programie: E. Grieg – I i II Suita „Peer Gynt”, P. Czajkowski – Suita z baletu „Śpiąca królewna” op. 66a

24 listopada 2016 r. (czwartek), godz. 18:30
Aula PSM I i II stopnia w Łomży, Al. Legionów 36

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WOJCIECH RODEK – dyrygent
EUGEN INDJIC (USA) – fortepian
W programie: L. van Beethoven – II koncert fortepianowy B-dur op. 19, A. Dworzak – Suita czeska D-dur op. 39, F. Chopin - miniatury

W RAMACH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2016 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
CHÓR PSM I i II STOPNIA W ŁOMŻY (opieka artystyczna Piotr Dąbrowski)
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
JAKUB JAKOWICZ – skrzypce
W programie: S. Moryto, S. Moniuszko, W. Kilar, G. Bacewicz, H. Wieniawski, J. Stefani, A. Zarzycki

WSTĘP WOLNY

Prawykonanie "Suity na orkiestrę smyczkową" Stanisława Moryto dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

27 października 2016 r. (czwartek), godz. 18:30
Aula PSM I i II stopnia w Łomży przy Al. Legionów 36

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
PRZEMYSŁAW NEUMANN – dyrygent
IGOR CECOCHO – trąbka
W programie: A. Jarzębski, G.P. Telemann, W.A. Mozart,  J. Sibelius, M. Gąsieniec

13 października 2016 r. (czwartek), godz. 12:00
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
STEFAN FRAAS (NIEMCY) – dyrygent
JUDITH LE MONNIER (FRANCJA) – skrzypce
W programie: C. Saint-Saens, C. Debussy, H. Wieniawski, R. Twardowski

WSTĘP WOLNY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

11 września 2016 r. (niedziela), godz. 18:00
Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, Kolno, ul. M. Konopnickiej 4

SINFONIA ACADEMICA
MANFREDO DI CRESCENZO (WŁOCHY) – dyrygent
OLGA SIEMIEŃCZUK – sopran
KAROLINA KUKLIŃSKA – mezzosopran
KS. TOMASZ CHLUDZIŃSKI – recytator
W programie: F. Fenaroli – Stabat Mater, A. Jarzębski – Tamburetta, Anonim – Sinfonia de Nativitate

WSTĘP WOLNY

Koncert z cyklu Bliżej Muzyki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

UMOWA PARTNERSKA:
Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

28 sierpnia 2016 r. (niedziela), godz. 10:50
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy, ul. Stawiskowa 10

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
AGNIESZKA SOKOLNICKA – sopran
VOYTEK SOKO-SOKOLNICKI – tenor

W programie m.in.: M. Radziwiłł, M.K. Ogiński, H. Wieniawski, J.S. Bach, A. Vivaldi, W.A. Mozart

WSTĘP WOLNY

Koncert z cyklu Bliżej Muzyki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja finansowana
ze środków budżetowych
Miasta Łomża

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj