Uroczysty koncert Sylwestrowy

TOMASZ KRZYSICA – tenor
W programie m.in.: J. Strauss, I. Kalman, J. Offenbach, J. Brahms, G. Dinicu

SARA CZUREJA-ŁAKATOSZ
Od najmłodszych lat miała możliwość nauczania się grania, śpiewu i tańca. Współpracowała z wieloma artystami i orkiestrami, a także koncertowała m. in.: w hiszpańskim porcie Puerto Banus - koncert dla Księcia Hiszpanii i Królowej Maroko na jachcie "Fryderyk Chopin",  recital w Pulaski Middle School, New Britain (USA), kilkukrotnie uczestniczyła w koncertach podczas Światowych Spotkań z kulturą Romską w Poznaniu. Jest laureatką licznych nagród, m. in.: nagrody z dziedziny Muzyka w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Programu 2 Telewizji Polskiej Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka, nagrody głównej stypendium V edycji ogólnopolskiego konkursu muzycznego Otwarta Filharmonia Agrafki Muzycznej organizowanego przez Fundację J&S Pro Bono Poloniae, laureatką nagrody specjalnej II edycji "Turnieju prawdziwi muzycy".

KAROLINA KUKLIŃSKA
Mezzosopran, absolwentka Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Białymstoku w klasie śpiewu prof. C.Szyfmana. Brała udział w warsztatach mistrzowskich prowadzonych przez J.Laszczkowskiego, L. Mroza, I. Perfilyewa, J. Janucik, J. Rappe, A.Radziejewską, O. Pasiecznik oraz J. Fraksteina. Jeszcze podczas studiów występowała na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w musicalu „Królewna Śnieżka” w reżyserii J. Krutula. W 2011 r. zadebiutowała na scenie Białostockiego Teatru Lalek partią Marceliny w Weselu Figara W.A. Mozarta. Zdobyła wyróżnienie na X Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim Pieśń Wieczorna oraz nagrodę specjalną Związku Szlachty Polskiej. W I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie zdobyła wyróżnienie, zaś w VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie arii Aldony z musicalu „Człowiek z La Manchy” M. Leigha. Artystka zdobyła wyróżnienie, a także nagrodę prof. M. Marczewskiej za wykonanie monodii oraz nagrodę specjalną za promocję artystycznej pieśni kaszubskiej i szczególne walory wykonawcze w X Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. E.Kossowskiego. Jest solistką Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, na scenie której kreowała rolę Marty oraz Starej Niewiasty w operze „Straszny dwór” S.Moniuszki, wcieliła się także w postać Aninny z opery„Traviata” G. Verdiego. W musicalu „Skrzypek na dachu” – wcieliła się w postać Goudy, w operze „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta wykonuje partie Trzeciej Damy, natomiast w najnowszej produkcji OIFP „Carmen” G. Bizeta zaprezentuje się w roli Mercedes.

TOMASZ KRZYSICA
Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej. Jako student uczestniczył w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, m.in. u Fedory Barbieri, Rolanda Paneraia, Siegfrieda Lorentza i Ryszarda Karczykowskiego. Debiutował partią Leńskiego w „Eugeniuszu Onieginie” w Operze Bałtyckiej, a w 2000 roku związał się kontraktem z Warszawską Operą Kameralną. W roku 2012 wykonał operę „Faust” do muzyki A. Radziwiłła  w Pałacu Wojanów. Było to pierwsze  pełne wykonanie tego dzieła w oryginalnej wersji językowej  do libretta J.W. von Goethego.
Laureat Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (III nagroda i Nagroda Specjalna, 1999), Międzynarodowego Konkursu Głosów Operowych „Rosetum” w Mediolanie (I nagroda, 2001) i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (II nagroda i nagrody specjalne, 2001). Otrzymał „Premio Basiola” – nagrodę włoskiej krytyki muzycznej dla najciekawszej osobowości artystycznej włoskich konkursów wokalnych w 2001 roku. W Warszawskiej Operze Kameralnej śpiewa  m.in.: Tamina w „Czarodziejskim flecie”, Ferranda w „Cosi fan tutte”, Ottavia ” w „Don Giovannim” W. A. Mozarta (tournée tego zespołu po Szwajcarii, Holandii , Niemczech, Hiszpanii, a także w latach 2004 i 2006, 2008 i 2010  w Japonii), Leńskiego w „Eugeniuszu Onieginie” Czajkowskiego i Nemorina w „Napoju miłosnym” G. Donizettiego. W 2001 roku został zaproszony do udziału w premierze  „Otella” Verdiego (Cassio) na scenie Opery w Tuluzie. W Teatrze Wielkim w Warszawie zaśpiewał partię Pruniera w „La rondine” Pucciniego (czerwiec 2003), a w 2004 r. wykonał partię Narrabotha w „Salome” Straussa otrzymując entuzjastyczne recenzje. Wiele z wykonań artysty było zarejestrowane przez Polskie Radio i wydawnictwa fonograficzne, a płyta Musica Sacromontana  z Mszą M. Koperskiego  była nominowana do nagrody Fryderyki 2010.
Artysta posiada także szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy, wykonując m.in. utwory Bacha, Mozarta i innych kompozytorów. Mszę „In tempore belli” Haydna śpiewał w paryskim Théatre des Champs – Elysées i podczas Festiwalu w Nantes z towarzyszeniem Francuskiej Orkiestry Narodowej pod batutą Charlesa Dutoit, „Requiem” Mozarta – na Festiwalu w Saint-Denis z Filharmonikami Francuskimi pod dyrekcją Kurta Mazura. Artysta brał udział w prawykonaniu światowym „Magnificat” W.Kilara a także w serii koncertów z „Missa pro pace”. Tomasz Krzysica występuje regularnie w ramach najsłynniejszych polskich festiwali muzycznych  jak „Wratislavia Cantans” , „Festiwal Mozartowski” , „Muzyczna Praga” współpracując z plejadą najwybitniejszych dyrygentów :  A.Witem, K.Kordem, J.Katlewiczem, Yuri Termikanovem, Paulem Mccreschem, J. Maksymiukiem, T.Bugajem, W.Rodkiem, R.Silvą, J.Kaspszykiem, W.Rajskim, T.Wojciechowskim i śpiewakami : K.Ricciarelli , D.Hvorostowskim, C. Gallardo – Domas, V. Galouzinem, G.Grigorianem , U. Kryger, A. Kruszewskim, I. Kłosińską, I. Hossą, Jarosławem Brękiem.

Instytucja finansowana
ze środków budżetowych