A+ A A-

O sole mio

Śpiewamy dla Pań

KONCERT NA ŻYWO

11 marca 2021, godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży

FILHARMONIA KAMERALNA IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ADAM ZDUNIKOWSKI – tenor
NAZARII KACHALA (UKRAINA) – tenor
W programie: najpiękniejsze arie tenorowe oraz pieśni neapolitańskie

Ceny biletów od 6 zł do 30 zł

BILETY DO NABYCIA on-line na www.filharmonia.lomza.pl i filharmonia-lomza.interticket.pl
oraz na godzinę przed koncertem. Rezerwacja telefoniczna 86 216 24 81
- bilet normalny - 30 zł
- bilet ulgowy - 20 zł (przysługuje dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów)
- bilet rodzinny - 20 zł dla osoby dorosłej, 6 zł dla dziecka
- Karta Dużej Rodziny - 20 zł dla osoby dorosłej, 6 zł dla dziecka

Przypominamy o zasadach uczestnictwa w naszych koncertach koncertach!

 

ADAM ZDUNIKOWSKI
Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej wydziału wokalno-aktorskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego kierunku zarządzanie instytucjami kultury. Od 1991 r. solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. W ciągu 30-letniej kariery artystycznej wystąpił na wszystkich scenach operowych i filharmonicznych w Polsce oraz wielu na świecie. W swoim repertuarze posiada około 70 partii operowych i tyleż oratoryjno-kantatowych. Podczas blisko 2000 występów miał zaszczyt śpiewać w towarzystwie czołówki polskiej wokalistyki, najbardziej renomowanych dyrygentów i najlepszych polskich reżyserów. Do niecodziennych osiągnięć artysty należy wykonanie wszystkich dzieł oratoryjnych Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Od roku 2014 pedagog Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. Przewodniczący i członek jury krajowych konkursów wokalnych, a także twórca i dyrektor Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy. Laureat pierwszej edycji nagrody Ministra Kultury i Sztuki „Ad Astra”. W 2012 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrny Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” oraz od Prezydenta Krakowa Odznakę „Honoris Gratia”.

 

 

 

 

 

 

 

 

NAZARII KACHALA
Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki ad. dr hab. Adama Zdunikowskiego. Ukończył również studia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Swoje umiejętności wokalne doskonalił ponadto w Akademii Muzycznej im. M. Łysenki we Lwowie na Ukrainie w klasie wokalistyki prof. W. Dudara.
Wielokrotnie uczestniczył w seminariach i kursach wokalnych współpracując m.in. z Olgą Pasiecznik, Stefanem Piatnyczko, Andreasem Sommerfeld, Jaroslawem Kaliskim.
Laureat nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, m.in.: Krajowy Konkurs Wokalny im. I. Malaniuk na Ukrainie, Międzynarodowy Konkurs Wokalny w Kijowie (2014) - I nagroda, XIV Ogólnopolski Konkurs Moniuszkowski „Aria i pieśń wieczorna” (2017) - wyróżnienie, I Ogólnopolski konkurs im. B. Paprockiego (2019) - wyróżnienie.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju oraz poza jego granicami, wykonując repertuar operowy, operetkowy, oratoryjno-kantatowy i pieśniarski. W sezonie artystycznym 2018/2019 zadebiutował na deskach Opery Nova w Bydgoszczy, wcielając się w postać Rajcy I w operze komicznej Awantura w Recco, czyli drzewko wolności Macieja Maleckiego.  W sezonie artystycznym 2019/2020 kreował rolę Yamadoriego w operze Madame Butterfly Giacomo Pucciniego oraz partię Stefana w Strasznym Dworze Stanisława Moniuszki.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj