A+ A A-

Gala Sylwestrowa

DWA KONCERTY
31 grudnia 2021
godz. 17:00 i 19:30

Sala koncertowa FKWL, ul. Zawadzka 1

MARTA MAZANEK-MATUSZEWSKA – sopran koloraturowy
KRZYSZTOF ZIMNY – tenor

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

W programie m.in.: najsłynniejsze arie i duety operowe i operetkowe

Ceny biletów od 20 zł do 100 zł

CENY BILETÓW:
- bilet normalny 100 zł
- bilet specjalny normalny 20 zł - przysługuje uczniom i studentom do 25 roku życia (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)
- bilet ulgowy 80 zł - przysługuje emerytom, rencistom, posiadaczom odznaki "Zasłużony działacz kultury" oraz nauczycielom szkół muzycznych (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)
- bilet rodzinny: cena biletu dla osoby dorosłej – 80 zł, cena biletu dla dziecka – 20zł
- bilet dla posiadacza Karty Dużej Rodziny: cena biletu dla osoby dorosłej – 80 zł, cena biletu dla dziecka – 20 zł (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)

 

MARTA MAZANEK-MATUSZEWSKA
Studia ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. dr hab. Anny Jeremus Lewandowskiej. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych m. in. Nagrody dla najmłodszej finalistki Konkursu im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy, czy III Nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju. W ubiegłym roku wystąpiła jako solistka na koncercie kolęd w opracowaniu Jana Maklakiewicza wraz z orkiestrą i chórem Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna. Niedługo po tym, wystąpiła wraz z wybitnym wirtuozem skrzypiec Arturem Banaszkiewiczem na koncercie "Karnawałowy Duet" w Filharmonii Kameralnej w Łomży. Parokrotnie zapraszana była na Międzynarodowy Festiwal Sacrum et Musica. W roku bieżącym, reprezentowała uczelnię na Ogólnopolskim Turnieju Akademii Muzycznych w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wykonała również solowy recital na koncercie "Bel Canto" w Zamościu wraz z najstarszą w Polsce Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją maestro Aleksandra Grefa.
Przez dwa lata uczęszczała do Studium Teatralno Aktorskiego STA w Poznaniu.

 

 

 

 

 

 

 

KRZYSZTOF ZIMNY
Tenor, solista Opery Nova w Bydgoszczy, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu dra Adama Zdunikowskiego. Zadebiutował na scenie występując w roli Oebala, w studenckim spektaklu Apollo i Hiacynt Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionym m. in. na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Ostrawie, w Czechach. Rok później wcielił się w postać Franka w operze Flis Stanisława Moniuszki. W roku 2017 wystąpił po raz pierwszy na deskach Opery Nova kreując postać Tamina z opery Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusza Mozarta pod muzycznym kierownictwem dyrektora Macieja Figasa. W czerwcu 2018 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi wcielając się w postać Fentona w przedstawieniu Wesołe Kumoszki z Windsoru Otto Nicolaia. W roku 2019 wystąpił w Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas Wielkiej Gali Operowej PAPROCKI IN MEMORIAM. W roku 2020 wystąpił w roli Ernesta w przedstawieniu Don Pasquale G. Donizettiego w reżyserii Michała Znanieckiego zrealizowanym w Teatrze Wielkim w Łodzi. W bydgoskiej Operze Nova występuje jako: Tamino w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta, Ferrando w Cosi fan tutte W. A. Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Damazy w Strasznym dworze S. Moniuszki, Alfred w Zemście nietoperza J. Straussa oraz Koloman Żupan w Hrabinie Maricy I. Kalmana. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz licznymi placówkami kultury w całej Polsce. Ma na swoim koncie wiele koncertów oratoryjnych, operetkowych i kameralnych.
Jest laureatem II miejsca VI Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj