A+ A A-

Hiszpański karnawał

13 stycznia 2022, godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL, ul. Zawadzka 1

CHANNA MALKIN (HOLANDIA) – sopran
DANIEL GARCIA DE CASTRO (HISZPANIA) – skrzypce

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
SANTIAGO J. OTERO (HISZPANIA) – dyrygent

W programie m.in.: W.A. Mozart, G. Rossini, G. Bizet, I. Albeniz

Ceny biletów od 10 zł do 25 zł

CENY BILETÓW:
- bilet normalny 25 zł
- bilet specjalny normalny 10 zł - przysługuje uczniom i studentom do 25 roku życia (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)
- bilet ulgowy 20 zł - przysługuje emerytom, rencistom, posiadaczom odznaki "Zasłużony działacz kultury" oraz nauczycielom szkół muzycznych (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)
- bilet rodzinny: cena biletu dla osoby dorosłej – 20 zł, cena biletu dla dziecka – 10zł
- bilet dla posiadacza Karty Dużej Rodziny: cena biletu dla osoby dorosłej – 20 zł, cena biletu dla dziecka – 10 zł (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)

 

CHANNA MALKIN
Wyróżnia się szerokim repertuarem, od włoskiej opery barokowej po sefardyjską muzykę kameralną.
Niedawno nominowana do Grachtenfestivalprijs 2020, zadebiutowała w wieku 16 lat jako Barberina (Wesele Figara) w Holenderskiej Operze Narodowej. W 2021 roku nakładem renomowanego wydawnictwa TRPTK ukazała się jej druga solowa płyta "This is not a lullaby", na której znalazły się piosenki Weinberga, Tavenera oraz rosyjskie piosenki jej ojca Josefa Malkina.  
W nadchodzącym sezonie Channa wcieli się w rolę Drugiej Siostrzenicy (Peter Grimes) w spektakularnej produkcji dla Wadopery, kierowanej przez Arnauda Oosterbaana i Paula Carra. Zadebiutuje także z hiszpańskim recitalem w Fundación Juan March w Madrycie, a następnie z recitalem w Philharmonie Haarlem.
Channa wykazała się olbrzymią kreatywnością i przedsiębiorczością, tworząc wraz ze skrzypaczką Anastasią Kozlovą i scenarzystą/reżyserem Michaelem Diederichem, własny multimedialny pastisz operowy Handel goes Tinder. Channa wystąpiła w tej produkcji 33 razy w wyprzedanych salach koncertowych i festiwalach w Holandii. W 2022 roku Handel goes Tinder zostanie zaprezentowane na Handelfestpiele w Getyndze.
Tworzy głęboką więź z publicznością, prezentując programy muzyczne połączone z aktorskim opowiadaniem historii. Jej program This is not a lullaby eksploruje aspekty macierzyństwa i jej żydowsko-wschodnioeuropejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez piosenkę i poezję. Album został szczególnie dobrze przyjęty przez prasę, a Opernglas napisała: "Podążanie za tą cudowną młodą piosenkarką poprzez różnorodne nastroje emocjonalne jest przeżyciem bardzo szczególnego rodzaju". A Volkskrant: „Słuchanie czystego głosu Channy Malkin to prawdziwa przyjemność, ale jej nowy album, dedykowany synkowi, to znacznie więcej niż estetyczne przeżycie”.
Jej ostatnie występy obejmują jednoosobową operę Non muore mai na Amsterdam Grachtenfestival 2021, gdzie została ponownie zaproszona po wielu recitalach w 2020 roku. Wciąż występuje z Handel goes Tinder, które jest wyprzedane gdziekolwiek je wystawia. Niedawno wystąpiła z Holland Baroque pod batuą Alexandra Weimanna w Dixit Dominus Haendla oraz w światowej premierze The Fall of Jericho Hayesa. Inne ważne wydarzenia to jej wykonania partii chłopięcego sopranu w Chichester Psalms Bernsteina z Royal Concertgebouw Orchestra pod batutą Marissa Jansonsa oraz światowe prawykonania Yizkor and Black Flowers, kantaty i cyklu pieśni na sopran, orkiestrę i chór Josefa Malkina w Nowym Jorku, Salt Lake City, Sofii (Bułgaria) oraz z Orkiestrą Filharmonii Holenderskiej w Muziekgebouw w Amsterdamie. Śpiewała partie solowe w Pasji według św. Mateusza i św. Jana oraz Mszy h-moll Bacha z Jerusalem Baroque Orchestra oraz różnymi orkiestrami w Holandii. Channa regularnie pracuje jako solistka z barokowym zespołem La Sfera Armoniosa, prowadzonym przez teorbistę Mike'a Fentrossa, z którym ostatnio wykonywała Leçons de Ténèbres Couperina.
Wykonywane przez Channę role operowe obejmują Despinę (Così fan tutte), Zerlinę (Don Giovanni), Charite (Cadmus et Hermione), Eve (In the beginning, światowa premiera Carlijna Metselaara) oraz wszystkie role kobiece w inscenizowanej produkcji Peer Gynt Griega  w Amsterdam Concertgebouw z Orkiestrą Filharmonii Holenderskiej. Jako młoda artystka zadebiutowała na Rotterdamie Opera Days  Poppeą (L’incoronazione di Poppea), która stała się jedną z jej wymarzonych ról.
Channa urodziła się w Amsterdamie w rodzinie muzyków klasycznych. Studiowała w Konserwatorium w Utrechcie pod kierunkiem Charlotte Margiono, jednocześnie występując jako solistka w Holandii i za granicą. Po ukończeniu z wyróżnieniem Konserwatorium Channa kontynuowała naukę u Rosemary Joshua, z którą odkryła swoją miłość do muzyki dawnej. Kontynuuje współpracę z trenerami wokalnymi Manuelą Ochakovski i Robertą Alexander, z którymi pracuje nad nowym repertuarem.

 

DANIEL JESÚS GARCÍA DE CASTRO DOMÍNGUEZ
Urodzony w Maladze w 1991 roku. Rozpoczął naukę gry na skrzypcach w Konserwatorium im. Manuela Carry w Maladze, a następnie kontynuował studia w konserwatoriach w Granadzie i Maladze, szkoląc się pod kierunkiem profesorów Any Luque, Janosa Nagy i Ary Vartaniana.
Był członkiem różnych zespołów orkiestrowych, takich jak Malaga Provincial Youth Orchestra, Andalusian Baroque Youth Orchestra, Cordoba Youth Orchestra i Extremadura Youth Orchestra. Współpracował także z innymi młodymi i profesjonalnymi zespołami, takimi jak Orquesta de Extremadura, Orquesta de Córdoba, Orquesta Filarmónica de Málaga i Orquesta Sinfónica Provincial de Málaga, grając pod batutą takich dyrygentów jak m.in. Enrique García Asensio, Manuel Hernández Silva, Andrés Salado, Pablo González, Aarón Zapico, Salvador Vázquez Sánchez i Michael Thomas.
W 2017 roku wraz z dyrygentem Santiago J. Otero założył Orquesta Málaga Camerata, której jest koncertmistrzem.
Obecnie studiuje skrzypce historyczne w Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC) u profesorów Manfredo Kraemera i Alby Roca. Ukończył również klasy altówki historycznej i muzyki kameralnej u Emilio Moreno i innych pedagogów wydziału muzyki dawnej tego samego ośrodka, takich jak Lorenzo Coppola, Xavier Blanch, Pedro Estevan.

 

SANTIAGO J. OTERO
Santiago Jesús Otero Vela urodził się w Maladze (Hiszpania), gdzie uczył się gry na fortepianie, puzonie i perkusji.
Mimo szerokiego wykształcenia instrumentalnego, dyrygowanie zawsze było jego najsilniejszym powołaniem, na którym skupiał się najbardziej, zawsze poszukując najwyższej jakości interpretacyjnej i technicznej.
Obecnie kończy studia podyplomowe z dyrygentury w Conservatoire de Strasbourg pod kierunkiem Theodora Guschlbauera i Miguela Etchegoncelaya.
Uczestniczył w ConductingAcademy Opus 23 w Madrycie z dyrygentami Andrésem Salado i Miguelem Romeą, którego uważa za swojego mentora. Swoją wiedzę i studia w zakresie librett poszerzał także u Miquela Ortegi.
Ponadto miał okazję uczyć się i korzystać z konsultacji Pablo Heras-Casado, Karel-Marka Chichona, Álvaro Albiacha, Matthiasa Foremny'ego i Johanesa Schlaefli.
Niedawno ukończył studia podyplomowe w zakresie dyrygentury w MusikAkademie w Bazylei pod kierunkiem Rodolfo Fischera i został wybrany przez Royal Northern College of Music w Manchesterze do udziału w jednym prestiżowych kursów mistrzowskich. Współpracował z Varna Philarmonic.
W Hiszpanii dyrygował wieloma zespołami, między innymi Orquesta de Extremadura i Filarmónica de Las Palmas. Obecnie dyryguje Chórem Universidad de Málaga oraz Málaga Camerata Ensemble.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj