A+ A A-

   KONCERTY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

3 czerwca 2015 r. (środa), godz. 9:00, 10:30, 12:00
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
PAWEŁ SEWERYN ROZBICKI – fortepian
HUBERT MITURA – fortepian
W programie: C. Saint–Saens – Karnawał zwierząt, słynne polki rodziny Straussów

   SAKSOFON W TRZECH ODSŁONACH - III

21 czerwca 2015 r. (niedziela), godz. 18:30
Ogród klasztorny Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, ul. Krzywe Koło 3
lub w razie niepogody godz.18:30 Sala Koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KATARZYNA RZYMSKA – sopran
JERZY KARWOWSKI – saksofon
W programie: muzyka pogodna i słoneczna

WSTĘP WOLNY

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

   KONCERT FAMILIJNY DLA MELOMANÓW DUŻYCH I MAŁYCH

28 maja 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
SZYMON KAWALLA – dyrygent
PAWEŁ SEWERYN ROZBICKI – fortepian
HUBERT MITURA – fortepian
W programie: J. Haydn – Symfonia dziecięca, C. Saint – Saens – Karnawał zwierząt,
słynne polki rodziny Straussów

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

14 maja 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WOJCIECH RODEK – dyrygent
MŁODZI UTALENTOWANI INSTRUMENTALIŚCI I WOKALIŚCI
reprezentujący Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży, Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zambrowie, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

KONCERT ŁOMŻYŃSKICH CHÓRÓW

3 maja 2015 r. (niedziela), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ŁOMŻYŃSKIE CHÓRY

KONCERT W RAMACH MIEJSKICH OBCHODÓW ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

WSTĘP WOLNY

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

w 200. rocznicę urodzin ADOLPHE SAXA - twórcy saksofonu

30 kwietnia 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GIUSEPPE BRUNO (WŁOCHY) – dyrygent, fortepian
VALENTINA RENESTO (WŁOCHY) – saksofon
W programie: W.A. Mozart,G. Puccini, R. Strauss, A. Piazzolla

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

16 kwietnia 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
TOMASZ BUGAJ – dyrygent
PIOTR BANASIK – fortepian
Laureat I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina
W programie: W.A. Mozart, J. Haydn, F. Chopin

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

Pamięci św. Jana Pawła II w 10. rocznicę śmierci

12 kwietnia 2015 r. (niedziela), godz. 19:00
Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
KS. TOMASZ CHLUDZIŃSKI – recytacje
W programie: T. Albinoni, J.S. Bach, A. Vivaldi oraz fragmenty prozy Jana Pawła II

WSTĘP WOLNY

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

w 200. rocznicę urodzin ADOLPHE SAXA - twórcy saksofonu

19 marca 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MANFREDO DI CRESCENZO (WŁOCHY) – dyrygent
DARIUSZ SAMÓL – saksofon altowy
JULITA PRZYBYLSKA – saksofon sopranowy
W programie: S. Rachmaninow, L.E. Larsson, C.A. Wirth, P. Iturralde

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

5 marca 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANNA JEREMUS–LEWANDOWSKA – sopran (SERPINA)
ZIEMOWIT WOJTCZAK – baryton (UBERTO)
MARIUSZ CABAN – aktor – personaggio muto (VESPONE)
W programie: G.B. Pergolesi - La Serva Padrona - opera komiczna w 2 aktach

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

19 lutego 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
PIOTR SUŁKOWSKI – dyrygent
JOANNA KAWALLA skrzypce
W programie: G. Gershwin, H. Wieniawski, J. Bock, L. Anderson

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

5 lutego 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
JAREK WIST – vocal
wraz z zespołem w składzie:
PIOTR WROMBEL – fortepian
WOJCIECH PULCYN – kontrabas
KONRAD ZEMLER – gitara
ROBERT MURAKOWSKI – trąbka

KRZYSZTOF SZMAŃDA – perkusja
W programie: największe przeboje Franka Sinatry

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

22 stycznia 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

ORKIESTRA SYMFONICZNA "GRODZIEŃSKA CAPELLA" (BIAŁORUŚ)
WŁADIMIR BORMOTOW (BIAŁORUŚ) – dyrygent
MARINA GOROWAJA – sopran, MARIA RAJDIUK – sopran
ALEKSIEJ SZASAŁKO – baryton, WŁADIMIR GOROWOJ – baryton
TATIANA SUCHOCKAJA – skrzypce, SERGIEJ AWRUKIEWICZ – skrzypce, MIKOŁAJ ANTIKONA KABALIERO – skrzypce
W programie: W.A. Mozart, G. Puccini, P. Czajkowski, G. Gershwin, V. Monti

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

   KILAR I PANUFNIK

8 stycznia 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
RAFAŁ JACEK DELEKTA – dyrygent
MARTA MAGDALENA LELEK skrzypce
W programie: A.Panufnik, W. Kilar

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

31 grudnia 2014 r. (środa), godz. 17:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
JEANETTE BOŻAŁEK – sopran
MAŁGORZATA KOMOROWSKA – harfa
RAFAŁ BARTMIŃSKI – tenor
W programie: słynne arie i duety operowe, muzyka filmowa

FAMILIJNY KONCERT MIKOŁAJKOWY

4 grudnia 2014 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
TADEUSZ WICHEREK – dyrygent
WIKTOR ZBOROWSKI i ZOFIA ZBOROWSKA – narratorzy
W programie: Bajki symfoniczne z projekcją animacji - „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” i „Kot w butach"

MARIUSZ MATUSZEWSKI – muzyka, JAKUB GRABOWSKI - ilustracje
SZYMON SZYMAŃSKI – animacja, TOMASZ BAR - reżyseria
PACAMERA – koprodukcja, TRINITY PICTURES - produkcja

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

27 listopada 2014 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JACEK ROGALA – dyrygent
ADAM WOCH gitara
W programie m.in.: E. Grieg, J. Rodrigo, M. Spisak, R. Dyens

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

UROCZYSTY KONCERT Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2014 r. (wtorek), godz. 18:30
Sala Koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
PIOTR PALECZNY fortepian
W programie: St. Moniuszko – Uwertura do opery "Paria"
F. Chopin –  I Koncert fortepianowy e-moll op.11
B. Smetana – "Moja Ojczyzna" - Wełtawa

WSTĘP WOLNY


Koncert dofinansowany
przez Urząd Miejski w Łomży

SACRUM ET MUSICA 2014

19 października 2014 r. (niedziela)
KADZIDŁO, godz. 13:00
– Kościół pw. Świętego Ducha, ul. Sportowa 3
ŁOMŻA, godz. 19:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
CHÓR CHŁOPIĘCY NFM
ANDRZEJ KOSENDIAK – dyrygent
MAŁGORZATA PODZIELNY – kierownik artystyczny - przygotowanie chóru
W programie m.in.: W.A. Mozart – Missa brevis B-dur KV 275

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

12 października 2014 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00
– Kościół pw. Krzyża Świętego, ul. Zawadzka 55

SOLIŚCI I ZESPOŁY KAMERALNE PSM I i II STOPNIA W ŁOMŻY
W programie: muzyka kompozytorów różnych epok

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

12 października 2014 r. (niedziela)
PIĄTNICA, godz. 12:30
– Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Stawiskowa 10

HANNA MARIA ZAJĄCZKIEWICZ – sopran
STANISŁAW KUK – skrzypce
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie: J.S. Bach, F. Chopin, S. Moniuszko, K. Szymanowski, F. Mendelssohn, C. Franck

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

12 października 2014 r. (niedziela)
CZYŻEW, godz. 11:00 – Kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Duży Rynek 15

MAŁGORZATA TROJANOWSKA – sopran
SZYMON SZUBZDA - organy
W programie: G.F. Haendel, J.S. Bach, W.A. Mozart, F. Chopin, S. Moniuszko

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

12 października 2014 r. (niedziela)
PODGÓRZE, godz. 10:00 –
Kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego, ul. Kościelna

HANNA MARIA ZAJĄCZKIEWICZ – sopran
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie: F. Chopin, S. Moniuszko, K. Szymanowski, F. Mendelssohn, C. Franck

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

5 października 2014 r. (niedziela)
KUPISKI, godz. 12:30 – Kościół pw. Św. Jadwigi Śląskiej
ŁOMŻA, godz. 19:00 – Kościół pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB, ul. Wojska Polskiego 135

ANNA JEREMUS - LEWANDOWSKA – sopran
KSENIA SZAWSZYSZWILI (BIAŁORUŚ) – sopran
EWA MURZYNOWSKA – sopran

KWARTET ALLA BREVE:
JAN ZUGAJ – skrzypce
KATARZYNA JANAS-DZIEWA – skrzypce
EWA BARCZYK – wiolonczela
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian

W programie m.in.: A. Vivaldi, W.A. Mozart, J.S. Bach, S. Moniuszko, H. Seroka

WSTĘP WOLNY

30 października 2014 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala Widowiskowa przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
IGOR VERBITSKY (ROSJA) – dyrygent
TOMASZ STRAHL wiolonczela
W programie m.in.: J. Haydn, P. Czajkowski

16 października 2014 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala Widowiskowa przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

MAŁGORZATA TROJANOWSKA – sopran
PASSION SEPTET ENSEMBLE:
JACEK KRUPA – flet
MAGDALENA GOC – obój
WIESŁAW WASIK – klarnet
HENRYK MARSZAŁEK – klarnet
MATEUSZ GOC – waltornia
ADAM JANUSZKIEWICZ – fortepian
BOGDAN SZCZEPAŃSKI – kontrabas

W programie m.in.: J.S. Bach, G.F. Haendel, A. Vivaldi, W.A. Mozart

SACRUM ET MUSICA 2014

2 października 2014 r. (czwartek)
ŁOMŻA, godz. 18:30 – Kościół pw. Krzyża Świętego, ul. Zawadzka 55

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
NURHAN ARMAN (KANADA) – dyrygent
AGATA KIELAR-DŁUGOSZ flet
ŁUKASZ DŁUGOSZ - flet
W programie m.in.: A. Vivaldi, J. Haydn

WSTĘP WOLNY

18 września 2014 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala Widowiskowa przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KONSTANTY ANDRZEJ KULKA skrzypce
W programie: P. Czajkowski – Koncert skrzypcowy D- dur, G. Bizet – I i II Suita "Arlezjanka"

SACRUM ET MUSICA 2014

28 września 2014 r. (niedziela)
ZAMBRÓW, godz. 13:00
– Kościół pw. Ducha Świętego, ul. Papieża Jana Pawła II 1A
OSTRÓW MAZOWIECKA, godz. 19:00 – Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja 3

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
CZESŁAW GRABOWSKI – dyrygent
ROBERT CIEŚLA – tenor
W programie: J. Pachelbel, J.S. Bach, W.A. Mozart oraz słynne arie i pieśni neapolitańskie

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

21 września 2014 r. (niedziela)
WYGODA, godz. 10:00
– Kościół pw. NMP Matki Kościoła
PUCHAŁY, godz. 13:00 – Kościół pw. Św. Wojciecha BM

AGNIESZKA JAWORSKA – sopran
KATARZYNA ZDZIARSKA – sopran
JONAS STONKUS (LITWA) – akordeon
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie m.in.: St. Moniuszko, F. Chopin, W.A. Mozart, G. Donizetti, A. Dvorak, J. Brahms

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

27 września 2014 r. (sobota)
SZCZUCZYN, godz. 12:00 – Kościół pw. Imienia NMP, ul. Szpitalna 1

MAŁGORZATA TROJANOWSKA – sopran
PASSION SEPTET ENSEMBLE:
JACEK KRUPA – flet
MAGDALENA GOC – obój
WIESŁAW WASIK – klarnet
HENRYK MARSZAŁEK – klarnet
MATEUSZ GOC – waltornia
ADAM JANUSZKIEWICZ – fortepian
BOGDAN SZCZEPAŃSKI – kontrabas

W programie m.in.: J.S. Bach, G.F. Haendel, A. Vivaldi, W.A. Mozart

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

14 września 2014 r. (niedziela)
KOLNO, godz. 10:15
– Kościół pw. Chrystusa Króla Wszechświata, ul. Ks. Grajewskiego 2
GRAJEWO, godz. 18:00 – Kościół pw. Św. Jana Pawła II, ul. Piłsudskiego 34

HANNA MARIA ZAJĄCZKIEWICZ – sopran
MATEUSZ KASPRZAK–ŁABUDZIŃSKI – skrzypce
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie: J.S. Bach, C. Franck, F. Schubert, J. Rutter, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2014

7 września 2014 r. (niedziela)
OSTROŁĘKA, godz. 18:30
– Kościół pw. Św. Franciszka z Asyżu, ul. Bohaterów Warszawy 21

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
MARINA GOROWAJA (BIAŁORUŚ) – sopran
JACEK SZYMAŃSKI – tenor
W programie m.in.: J.S. Bach, G.F. Haendel, W.A. Mozart, C. Franck, G. Donizetti

WSTĘP WOLNY

KONCERT WIEŃCZĄCY FESTIWAL FILMOWY "MF FESTIWAL – ŁOMŻA 2014"

SACRUM ET MUSICA 2014

7 września 2014 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
MARINA GOROWAJA (BIAŁORUŚ) – sopran
JACEK SZYMAŃSKI – tenor
W programie m.in.: J.S. Bach, G.F. Haendel, W.A. Mozart, C. Franck, G. Donizetti

WSTĘP WOLNY


Stowarzyszenie Ludzi
Aktywnie Naznaczonych

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja finansowana
ze środków budżetowych
Miasta Łomża

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj