A+ A A-

Melodie miłości - dedykowane Paniom

7 marca 2013 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala Koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2
FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
JERZY KARWOWSKI – saksofon
W programie: muzyka z filmów "Love story", "Titanic", "Ojciec chrzestny", "Noce i dnie", "Vabank"

JERZY KARWOWSKI – artysta niesamowity. Jak napisał pewien recenzent, „Karwowski swoim graniem wzrusza i bawi, nawiązuje w naturalny sposób kontakt z publicznością, i nigdy nie zanudza...” W środowisku muzycznym określany jest jako multiinstrumentalista-showman. Gra na różnych typach saksofonu, także na klarnecie, flecie i harmonijce ustnej.  Znany jest jako solista-instrumentalista z Orkiestry Zbigniewa Górnego. Uczestniczy w wielu popularnych programach telewizyjnych, między innymi „Co nam w duszy gra”. Jerzy Karwowski uczestniczy także w wielu nagraniach płytowych, a w 1999 roku wydana została jego autorska płyta „Saxohity”. Karwowski okrasza swoje produkcje muzyczne także słowem, uchodzi za znakomitego „showmana”.

Obecnie współpracuje z wieloma orkiestrami, między innymi jest filarem poznańskiego zespołu klezmerskiego „Shalom”.

Repertuar Jerzego Karwowskiego jest bardzo różnorodny pod względem stylów muzycznych. Generalnie dominuje muzyka rozrywkowa z elementami muzyki etnicznej. Do wszystkich utworów, które wykonuje, posiada własne materiały orkiestrowe (około trzy godziny muzyki).

Występuje także z akompaniamentem mechanicznym, posiadając własne, profesjonalne półplaybacki. Wykonuje także mini-recitale z towarzyszeniem fortepianu, ewentualnie keyboardu, a w zależności od potrzeb, z sekcją rytmiczną, a także z kwintetem dętym blaszanym, w towarzystwie, którego wykonuje program zatytułowany „Muzyka różnych narodów”.

Jako solista Karwowski koncertował  odnosząc olbrzymie sukcesy z większością orkiestr w Polsce, a także w Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Danii, Szwecji i Norwegii.  Przez kilka sezonów był dyrektorem muzycznym na turystycznych statkach amerykańskich pływających dookoła świata.  Obecnie z dużym powodzeniem koncertuje jako solista z własnym "show". 

Każdy udział Jerzego Karwowskiego w koncercie czy imprezie estradowej kończy się sukcesem.

Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki otrzymał specjalną nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj