A+ A A-

Batuta i sombrero

29 maja 2014 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala Widowiskowa przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MICHAEL MEISSNER (MEKSYK) – dyrygent
VERONICA DE LARREA (MEKSYK)  sopran
W programie: utwory kompozytorów meksykańskich

MICHAEL MEISSNER
Odznaczony tytułem FONCA 2009 Scenic Creator

Pochodzący z Hamburga Michael Meissner przybył do Meksyku w 1990 roku jako koncertmistrz Mexico City Philharmonic. Jest twórcą Mexico City String Quartet („…Jednego z najlepszych meksykańskich kwartetów smyczkowych…”, Chicago Sun Times), z którym nagrał 9 płyt CD i z którym ponad 20 razy odwiedzał Europę i USA. W 2001 roku stworzył i poprowadził dwa międzynarodowe festiwale: Música del Mar w Huatulco oraz Viva Vivaldi w Mexico City. W 2012 roku odbędą się 12. edycje obu festiwali.

Michael Meissner jest również dyrektorem artystycznym Sinfonieta Mexicana oraz Orquesta Viva Vivaldi, z którymi wielokrotnie koncertował w całym Meksyku i często dokonywał prawykonań kompozycji meksykańskich, włoskich, hiszpańskich, niemieckich, salwadorskich, szwajcarskich, polskich, ukraińskich i amerykańskich. Od 2009 roku był dyrektorem artystycznym Morelos Chamber Orchestra, a obecnie jest dyrektorem artystycznym Mexican Radio Chamber Orchestra.

Wyprodukował i zadyrygował 9 operami, w tym premierę na kontynencie Amerykańskim „Montezumy” Vivaldiego. Dyrygował ponad 20 orkiestrami na całym świecie, w Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Polsce, Rosji, Szwajcarii, Niemczech, Czechach, Nikaragui, Kolumbii, Ekwadoru i Salwadoru, z kolejnymi zaproszeniami do Polski, USA, Kolumbii, Argentyny i Włoch.

 

VERONICA DE LARREA
Urodziła się w Meksyku. Ukończyła Narodowe Konserwatorium Muzyczne w Mieście Meksyk, w klasie śpiewu prof. Eugenii Sutti oraz Liliany Gomez.

W 1998 r. zadebiutowała w partii sopranowej oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla w Pałacu Sztuk Pięknych w Meksyku.

W 2000 roku została finalistką Narodowego Konkursu Wokalnego „Carlo Morelli". W trakcie swojej kariery koncertowała z wieloma orkiestrami w Meksyku oraz za granicą, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną w Meksyku oraz Orkiestrą Uniwersytetu w Arizonie. W 2005 roku rozpoczęła studia magisterskie na Uniwersytecie Stanu Arizona, w klasie śpiewu Anne Elgar Kopta, podczas których pełniła również rolę asystenta reżysera. W marcu 2011 roku została finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Bolonii (Włochy). W swoim repertuarze posiada zarówno partie operowe jak: Micaela („Carmen”, G. Bizet), Pamina („Czarodziejski flet”, W. A. Mozart), Adina („Napój miłosny”, G. Donizetti), Leyla („Poławiacze pereł”, G. Bizet), Zuzanna („Wesele Figara”, W. A. Mozart), La Emperatriz („La Emperatriz de la Mentira”, D. Dudin), a także partie operetkowe i musicalowe, pieśni liryczne oraz narodowe pieśni meksykańskie.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj