A+ A A-

Warszawa i Meksyk

24 października 2013 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MICHAEL MEISSENR (MEKSYK) – dyrygent
JIKYO JUNG (KOREA POŁUDNIOWA) – fortepian
W programie: F. Chopin, I. Merle, A. Sarrier, J. Sibelius, E. Angulo, A. Piazzolla, A. Marquez

MICHAEL MEISSNER
Odzaczony tytułem FONCA 2009 Scenic Creator

Pochodzący z Hamburga Michael Meissner przybył do Meksyku w 1990 roku jako koncertmistrz Mexico City Philharmonic. Jest twórcą Mexico City String Quartet („…Jednego z najlepszych meksykańskich kwartetów smyczkowych…”, Chicago Sun Times), z którym nagrał 9 płyt CD i z którym ponad 20 razy odwiedzał Europę i USA. W 2001 roku stworzył i poprowadził dwa międzynarodowe festiwale: Música del Mar w Huatulco oraz Viva Vivaldi w Mexico City. W 2012 roku odbędą się 12. edycje obu festiwali.

Michael Meissner jest również dyrektorem artystycznym Sinfonieta Mexicana oraz Orquesta Viva Vivaldi, z którymi wielokrotnie koncertował w całym Meksyku i często dokonywał prawykonań kompozycji meksykańskich, włoskich, hiszpańskich, niemieckich, salwadorskich, szwajcarskich, polskich, ukraińskich i amerykańskich. Od 2009 roku był dyrektorem artystycznym Morelos Chamber Orchestra, a obecnie jest dyrektorem artystycznym Mexican Radio Chamber Orchestra.

Wyprodukował i zadyrygował 9 operami, w tym premierę na kontynencie Amerykańskim „Montezumy” Vivaldiego. Dyrygował ponad 20 orkiestrami na całym świecie, w Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Polsce, Rosji, Szwajcarii, Niemczech, Czechach, Nikaragui, Kolumbii, Ekwadoru i Salwadoru, z kolejnymi zaproszeniami do Polski, USA, Kolumbii, Argentyny i Włoch.

 

JIKYO JUNG
Studiował w Keimyung-Chopin Academy of Music w Daegu (Korea Południowa) w klasach fortepianu prof. Andrzeja Dutkiewicza oraz prof. Jerzego Sterczyńskiego. Ukończył studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego oraz w klasie kameralistyki ad. Iwony Mironiuk. Ukończył również studia podyplomowe na UMFC w Warszawie w zakresie fortepianu, klawesynu i organów.

Jikyo Jung jest laureatem pierwszej nagrody na Music Association Competition w Masan (Korea Południowa). Koncertował w wielu salach koncertowych Polski, Rosji, Japonii i Korei Południowej. Brał udział w wielu pianistycznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Jerzego Sterczyńskiego oraz prof. Wojciecha Świtałę.
Występował jako solista z wieloma zmakomitymi orkiestrami takimi jak: Tatarstan National Philharmonic (Rosja), Bulgaria State Symphony Orchestra oraz Romania Banatul Timisoara Symphony Orchestra. Dał również wiele koncertów jako kameralista występując ze śpiewakami, skrzypkami, altowiolistami i kwartetami smyczkowymi. Zasiada w jury konkursów w Korei Południowej.

Od 2009 roku prowadzi klasę fortepianu w Music & Perfoming Arts Keimyung University w Daegu oraz wykłada w Department of Music of the International University of Korea. Od 2011 roku jest dyrektorem artystycznym AMuz Academy of Music. Jest również gościnnym wykładowcą na Sunhwa Arts High School w Seulu oraz od 2012 roku na International University of Korea w Jinju.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj