A+ A A-

Koncert walentynkowy

13 lutego 2014 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala Widowiskowa przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

HANNA SAMSON – sopran
KLAUDIA KULIK – śpiew
MIŁOSZ GAŁAJ – baryton
W programie m.in.: arie i pieśni o miłości

HANNA SAMSON
Pracę artystyczną rozpoczynała w zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze", poświęciła się jednak sztuce operowej. Jest absolwentką wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (1998 r.) Następnie swoje umiejętności wokalne zdobywała na Wydziale Operowym Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu (2001 r.). Sztukę wokalną doskonaliła pod kierunkiem wybitnych pedagogów i gwiazd operowych: Haliny Mickiewiczówny, Krystyny Pakulskiej, Ryszarda Karczykowskiego, Wilmy Lipp, i Sylvii Gesty. Ma bogaty repertuar operowy i operetkowy. Wielokrotnie występowała w Austrii i Niemczech z repertuarem V. Belliniego, wykonując partie Elwiry („Purytanie") i Aminy („Lunatyczka"), a także Julii w „Romeo i Julii" Ch. Gounoda, G. Rossiniego, Mussetty w „Cyganerii" G. Pucciniego, rolą tytułową w „Traviacie"G. Verdiego oraz partię Mozartowskiej Królowej Nocy („Czarodziejski flet"). Śpiewała także partie operetkowe: Lizy („Kraina uśmiechu" F. Lehara), Adeli i Rozalindy („Zemsta nietoperza" J. Straussa),„Odgłosy Wiosny" J. Straussa. Znaczącym wydarzeniem w karierze artystycznej było przyznanie nagrody im. Nico Dostała w Salzburgu za osiągnięcia w repertuarze operetkowym.

W roku 2005 Hanna Samson otrzymała nagrodę Złotego Słowika Lubelszczyzny.Za swoją działalność w zakresie rozwoju kultury muzycznej oraz promocję młodych artystów śpiewaków wyróżniona została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej", Wojewoda Lubelski wyróżnił za szczególne osiągnięcia Medalem Wojewody, Lubelski Klub Biznesu wyróżnił „Medalem LKB oraz specjalne wyróżnienie przyznał ZASP. W 2012 roku za promocję białoruskich adeptów sztuki wokalnej w Polsce, otrzymała medal „Zasłużony Działacz Kultury Białoruskiej" przyznawany przez władze najwyższe Białorusi.

 

KLAUDIA KULIK
Złoty Słowik Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego Belcanto 2011 w Nałęczowie. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na wydziale wokalnym w Zespole Szkół  Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Dyplom uzyskała w 2011 r. Jest laureatka krajowych i zagranicznych przeglądów oraz konkursów muzycznych. Jest studentką roku dyplomowego SGGW w Warszawie, ale Jej największą miłością będzie zawsze śpiew.

 

 

 

 

 

MIŁOSZ GAŁAJ
Absolwent WydziałuWokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St.Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego dr Andrzeja Nanowskiego.
Współpracuje jako solista z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis. W październiku 2009 r. dokonał  nagrania płytowego i wystąpił na prestiżowym FestiwaluMuzyki Oratoryjnej Sacromontana na Świętej Górze w Gostyniu,
realizując partię solową w prawykonaniu Litanii ex D AdamaJędrowskiego. W sierpniu 2009 r. miał miejsce jego debiut teatralny w prapremierze sztuki ZmierzchBogów wg L. Viscontiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeżew Gdańsku. W 2010 r. zagrał rolę Uberto we współczesnej jazzowej wersji opery barokowej La ServaPadrona G. B. Pergolesiego
W maju 2013 r. wcielił się w postać Slooka w La Cambiale di Matrimonio G. Rossiniego
oraz tytułowego Gianni Schicchi G. Pucciniego na deskach Opery Bałtyckiej. Jest finalistą konkursu im. I. Paderewskiego w Bydgoszczy. Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest również stypendystą Ministra Nauki.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj