Edukacja muzyczna - audycje dla przedszkoli

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży od 1988 roku organizuje Audycje Muzyczne. Te muzyczne spotkania odbywają się cyklicznie raz w miesiącu, przeznaczone są dla najmłodszych melomanów, przedszkolaków.

Audycje muzyczne to forma edukacji mająca na celu budzenie wrażliwości muzycznej i otwarcie na muzykę poważną. Dzieci zapoznają się z instrumentami, ich budową, dźwiękami, terminami muzycznymi. Od 2006 roku prelegentem audycji jest Piotr Dąbrowski.

TEMATY AUDYCJI MUZYCZNYCH  W SEZONIE  2018/19

Wrzesień 2018
"Klub małego melomana"
Jak należy zachowywać się podczas koncertu? Jakimi słowami opisywać muzykę i co może kryć się w jej dźwiękach? Dołączcie do naszego klubu melomana, w którym wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania.

"Zaczarowany świat perkusji"
Tym razem proponujemy dużo hałasu i muzycznego humoru. Dowiemy się jak samodzielnie wykonać proste instrumenty perkusyjne. Stworzymy małą orkiestrę i wspólnie zagramy.

''Kto Ty jesteś? Polak mały..."
Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości wysłuchamy koncertu pieśni legionowych i utworów patriotycznych nawiązujących do wydarzeń z tamtych lat. Wspólnie wykonamy hymn Polski oraz posłuchamy utworów patriotycznych.

Grudzień 2018
"Jaka to kolęda?"
Kiedy Boże Narodzenie za pasem, warto przypomnieć sobie najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki. Na pewno znacie je wszystkie, więc z powodzeniem możecie przystąpić do naszego kolędowego konkursu. Zapraszamy.

Styczeń 2019
"Karnawał zwierząt"
Cały świat hucznie wita nadejście Nowego Roku. Przed nami karnawałowa podróż do gorącej Brazylii, żywiołowej Argentyny i dostojnego Wiednia. Dajmy się porwać do tańca!

Luty 2019
"Muzyka szklanego ekranu"
Muzyka to nieodłączny element każdego filmu. Czy wyobrażacie sobie Piratów z Karaibów albo Różową  panterę bez ścieżki dźwiękowej? Oczywiście że nie. Nasze spotkanie wypełnią znane  przeboje z bajek i filmów.

Marzec 2019
"Z kapelą ludową po regionie"
Czy wiecie, jak zatańczyć konika lub starą babę? Dowiecie się tego podróżując z nami po regionie. Poznamy kurpiowskią muzykę i stroje, ale także polskie tańce narodowe.

Kwiecień 2019
"Pobudka! Wiosna!"
Po długiej zimie wytężmy słuch w poszukiwaniu dźwięków przyrody budzącej się do życia. Jakie oznaki wiosny i odgłosy natury odnajdziemy w muzyce wielkich kompozytorów?

Maj 2019
"Smyczkowa rodzinka"
Zgadnijcie czym zajmuje się lutnik? Które instrumenty mają duszę? Odpowiemy wspólnie na te pytania oraz usłyszymy wiele innych wiadomości i ciekawostek. Nie zabraknie muzyki, granej oczywiście na instrumentach smyczkowych.

Czerwiec 2019
"Małe i duże z muzyką podróże"
Nad morzem, w górach czy na pojezierzach – wszędzie można spotkać muzykę, która towarzyszy nam podczas letnich wypraw. Posłuchajmy kilku hitów, które będzie można spakować w plecak i ruszyć z nimi w świat.

Organizator audycji muzycznych
Ewa Kaszuba