A+ A A-

Filharmonicy Łomżyńscy z koncertem w Warszawie

Burzą oklasków i owacjami na stojąco zakończył się koncert w Sali Koncertowej Fryderyka Chopina na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W środę 20 stycznia 2016 roku na zaproszenie Warszawskiego Chóru Chłopięcego przy UMFC, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zagrała na jubileuszu 25-lecia działalności chóru.

Orkiestra wystąpiła pod batutą dyrektora chóru Krzysztofa Kusiela-Moroza oraz jego asystentów: Jakuba Hutka oraz Marcina Piotra Łopackiego. Jako soliści wystąpili Izabella Jaszczułt-Kraszewska (sopran), Marcin Gadaliński (kontratenor) oraz Tytus Wojnowicz (obój), który swoją grą niedawno zachwycał melomanów w Łomży.

W pierwszej części koncertu zabrzmiała Gloria D-dur RV 589 Antonio Vivaldiego, a w drugiej najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe nie tylko polskie, ale również hiszpańskie, francuskie i angielskie skomponowane między innymi przez Johna Ruttera.

Miejsce koncertu i wspomniany kompozytor są niejako związani z naszą Filharmonią, ponieważ w tej samej sali koncertowej prawie pięć lat temu Filharmonicy Łomżyńscy razem z Chórem Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra dokonali nagrania live (na żywo) płyty z „Requiem” Johna Ruttera, która otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYK 2012.

Magdalena Goc
Zdjęcia: Archiwum FKWL w Łomży

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj