Program IX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
25.08.2013 - 20.10.2013

A+ A A-

SACRUM ET MUSICA 2013

25 sierpnia 2013 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 10:30 – Kościół pw. Św. Andrzeja Boboli, ul. Wąska 93

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran
EWA MURZYNOWSKA – sopran
KATARZYNA ZDZIARSKA – sopran
WIESŁAW BEDNAREK – baryton
W programie: W.A. Mozart, G. Bizet, G. Bacewicz, H. Wieniawski, F. Lehar, J. Bock oraz romanse rosyjskie

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

1 września 2013 r. (niedziela)
WYGODA, godz.10:00 – Kościół pw. NMP Matki Kościoła, ul. Kościelna 2
PUCHAŁY, godz.13:00
– Kościół pw. Św. Wojciecha BM

KWARTET CAPITOL:
BEATA WOŁCZYK – skrzypce
ANDRZEJ ŁADOMIRSKI – skrzypce
DARIUSZ WOŁCZYK – altówka
URSZULA MARCINIEC-MAZUR – wiolonczela
W programie: G. Gershwin, A. Borodin, E. Morricone, J. Bock, P. Czajkowski

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

8 września 2013 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25
ŁAPY, godz.17:45
– Kościół pw. Świętego Krzyża, ul. Jana Matejki 10

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ŻAKLINA OLCHOWIK – vocal
RAFAŁ SONGAN – baryton
W programie m.in. muzyka gospels

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

15 września 2013 r. (niedziela)
CZYŻEW, godz.11:00 – Kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Duży Rynek 15

PASSION SEPTET ENSEMBLE:
JACEK KRUPA - flet
MAGDALENA GOC - obój
WIESŁAW WASIK - klarnet
HENRYK MARSZAŁEK - klarnet
MATEUSZ GOC - waltornia
ADAM JANUSZKIEWICZ - fortepian
BOGDAN SZCZEPAŃSKI - kontrabas
W programie: J.S. Bach, W.A. Mozart, P. Czajkowski, T. Albinoni, A. Dworak, F. Kreisler, M. Rimski-Korsakow

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

15 września 2013 r. (niedziela)
OSTROŁĘKA, godz.19:00 – Kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego, ul. Gomulickiego 1A

CAPELLA BYDGOSTIENSIS
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
PAWEŁ GUSNAR – saksofon
W programie m.in.: F. Chopin, G. Gershwin, A. Piazzolla, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

22 września 2013 r. (niedziela)
MYSZYNIEC, godz. 13:00 – Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, ul. Rynarzewskiego 16
KOLNO, godz.16:00 –
Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, ul. M. Konopnickiej 4
PISZ, godz.19:00 –
Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Armii Krajowej 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran
KSENIA SZAWSZYSZWILI (BIAŁORUŚ) – sopran
KATARZYNA ZDZIARSKA – sopran
W programie m.in.: J.S. Bach, J. Haydn, F. Chopin, W. Lutosławski

WSTĘP WOLNY


SACRUM ET MUSICA 2013

22 września 2013 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

JAN BOKSZCZANIN – organy
W programie: J.S. Bach, J. Bennett, L. Lefebure-Wely, O. Janczenko, F. Borowski

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

26 września 2013 r. (czwartek)
ŁOMŻA, godz. 12:00 – Sala koncertowa FKWL, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GIUSEPPE BRUNO (WŁOCHY) – dyrygent
VALENTINA RENESTO (WŁOCHY) – saksofon
RAFAŁ ŻURAKOWSKI – tenor
W programie: W. Lutosławski, B. Bartok, R. Schumann

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

29 września 2013 r. (niedziela)
ŚNIADOWO, godz. 9:30 – Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. ul. Rynek 7

IMPRESSION SAXOPHONE ENSEMBLE:
DARIUSZ SAMÓL – saksofon sopranowy, sopranino i altowy
JONATHAN BERGERON – saksofon altowy i sopranowy
COLE BELT – saksofon altowy
SCOTTY PHILLIPS – saksofon tenorowy
JULITA PRZYBYLSKA – saksofon tenorowy
ANGELA MARELLA – saksofon barytonowy
MATEUSZ SAWICKI – saksofon basowy
Kierownictwo artystyczne: Dariusz Samól i Jonathan Bergeron

W programie: J.S. Bach, G. F. Haendel, E. Grieg, I. Albeniz, St. Moniuszko, B. Marcello oraz prawykonanie utworu „Cascade” Dorothy Hindman

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

29 września 2013 r. (niedziela)
OSTRÓW MAZOWIECKA, godz.16:00 – Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja 3
ZAMBRÓW, godz.19:00
– Kościół pw. Ducha Świętego, ul. Papieża Jana Pawła II 1A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
CZESŁAW GRABOWSKI – dyrygent
ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran
KSENIA SZAWSZYSZWILI (BIAŁORUŚ) – sopran
KATARZYNA ZDZIARSKA – sopran
W programie m.in.: J.S. Bach, J. Haydn, F. Chopin, W. Lutosławski

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

6 października 2013 r. (niedziela)
PIĄTNICA, godz. 12:30 – Kościół pw. Przemienienia Pańskiego
MYSZYNIEC, godz. 18:00 –
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, ul. Rynarzewskiego 16

MAŁGORZATA TROJANOWSKA – sopran
KONRAD KORZENIEWSKI – trąbka
SZYMON SZUBZDA – organy
W programie m.in.: G.F. Haendel, W.A. Mozart, J.S. Bach, C. Franck

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

6 października 2013 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz.14:00 – Kościół pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB, ul. Wojska Polskiego 135
ŁOMŻA, godz.18:00 –
Kościół Zakonny pw. Trójcy Przenajświętszej (Siostry Benedyktynki)

JOANNA EWA CHĘTNIK – sopran
KWARTET ALLA BREVE:
JAN ZUGAJ – skrzypce
KATARZYNA JANAS-DZIEWA – skrzypce
EWA BARCZYK – wiolonczela
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie: A. Vivaldi, A. Stradella, G.F. Haendel, W. Lutosławski, J. Maklakiewicz, D. Hamilton

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

10 października 2013 r. (czwartek), godz. 18:30
ŁOMŻA, godz. 12:00 – Sala koncertowa FKWL, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MICHELE SANTORSOLA (WŁOCHY) – dyrygent
JOANNA GATNIEJEWSKA – flet
W programie: A. Vivaldi i J. Haydn

KONCERT DEDYKOWANY UCZESTNIKOM
IV MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI WETERYNARYJNEJ W ŁOMŻY

WSTĘP WOLNY

UROCZYSTY KONCERT GALOWY
FESTIWALU SACRUM ET MUSICA 2013

12 października 2013 r. (sobota)
ŁOMŻA, godz.19:00
– Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
KRISTIANSUND KAMMERKOR (NORWEGIA)
PEDER RENSVIK (NORWEGIA) – dyrygent
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
SIGRID VETLESETER BØE (NORWEGIA) – sopran
ANN-KRISTIN JONES (SZWECJA) – alt
MATTHEW LONG (ANGLIA) – tenor
JAMES BIRCHALL (ANGLIA) – bas
W programie: Jerzy Fryderyk Haendel – Oratorium „Mesjasz”

WSTĘP WOLNY

UROCZYSTY KONCERT GALOWY
FESTIWALU SACRUM ET MUSICA 2013

13 października 2013 r. (niedziela)
WARSZAWA - URSYNÓW, godz.13:00
– Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 101

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
KRISTIANSUND KAMMERKOR (NORWEGIA)
PEDER RENSVIK (NORWEGIA) – dyrygent
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
SIGRID VETLESETER BØE (NORWEGIA) – sopran
ANN-KRISTIN JONES (SZWECJA) – alt
MATTHEW LONG (ANGLIA) – tenor
JAMES BIRCHALL (ANGLIA) – bas
W programie: Jerzy Fryderyk Haendel – Oratorium „Mesjasz”

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

13 października 2013 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz.14:00
– Kościół Zakonny pw. Matki Bożej (OO. Kapucyni), ul. Krzywe Koło 3

SOLIŚCI I ZESPOŁY KAMERALNE PSM I I II STOPNIA W ŁOMŻY

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2013

20 października 2013 r. (niedziela)
KADZIDŁO, godz.12:45
– Kościół pw. Świętego Ducha, ul. Sportowa 3
ŁOMŻA, godz. 19:30
– Kościół pw. Krzyża Świętego, ul. Zawadzka 55

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WARSZAWSKI CHÓR CHŁOPIĘCY I MĘSKI
KRZYSZTOF KUSIEL-MOROZ – dyrygent
W programie m.in.: A. Ramirez – Misa Criolla

WSTĘP WOLNY

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja finansowana
ze środków budżetowych
Miasta Łomża

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj