Program IX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
25.08.2013 - 20.10.2013

A+ A A-

Lutosławski in memoriam

SACRUM ET MUSICA 2013

22 września 2013 r. (niedziela)
MYSZYNIEC, godz. 13:00 – Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, ul. Rynarzewskiego 16
KOLNO, godz.16:00 –
Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, ul. M. Konopnickiej 4
PISZ, godz.19:00 –
Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Armii Krajowej 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran
KSENIA SZAWSZYSZWILI (BIAŁORUŚ) – sopran
KATARZYNA ZDZIARSKA – sopran
W programie m.in.: J.S. Bach, J. Haydn, F. Chopin, W. Lutosławski

WSTĘP WOLNY


ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA
Profesor sztuk muzycznych, doktor habilitowany.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiutowała partią Rozyny w operze G. Rossiniego Cyrulik sewilski na scenie Państwowej Opery w Bydgoszczy. Następnie brała udział w premierowych przestawieniach opery W. A. Mozarta Czarodziejski flet (Królowa nocy) w Operze Śląskiej, współpracowała z Warszawską Operą Kameralną oraz Operetką Warszawską. Na stałe była związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym brała udział w kilkudziesięciu premierowych przedstawieniach operowych. Z Teatrem Wielkim w Łodzi wielokrotnie występowała na scenach teatrów w Niemczech, Holandii, Hiszpanii odbywając tournée artystyczne. Brała udział w premierach Strasznego dworu, Halki i Barona cygańskiego w Chicago, USA.
Przez pięć lat, brała udział w muzycznych programach telewizyjnych, przedstawiając przeboje kompozytorów polskich oraz najpopularniejsze arie z repertuaru operowego i operetkowego dla TV Regionalnej i TV Polonia.
Kreowała partię Hanny w bezpośredniej transmisji na cały świat przedstawienia Straszny dwór S. Moniuszki, realizowanej przez TV Polania. Współpracowała z zespołem Polskiej Opery Kameralnej, śpiewając główne partie w licznych przedstawieniach operowych na terenie całego kraju.
W swoim repertuarze ma ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego. Najważniejsze role: Rozyna w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Norina w Don Pasquale, Adina w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Królowa Nocy w Czarodziejskim flecie, Konstancja w Uprowadzeniu z seraju, Zuzanna w Weselu Figara W.A. Mozarta, Violetta w Traviacie, Gilda w Rigoletto G. Verdiego, Hanna w Strasznym dworze St. Moniuszki, Basia w Krakowiakach i Góralach J. Stefaniego oraz Adela w Zemście nietoperza J. Straussa, Laura w Studencie żebraku K. Millöckera.
Od 2010 roku prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. Swój czas dzieli pomiędzy działalność pedagogiczną, naukową i publicystyczną, ale przede wszystkim aktywną działalność koncertową. Prowadzi spotkania z twórcami kultury w ramach Czwartkowego Forum Kultury Politechniki Łódzkiej.
Jest twórcą i dyrektorem Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie (od 2010). Prowadzi Międzynarodowe Warsztaty Wokalne w Kutnie (od 2009).
Wydała płyty CD: Odgłosy wiosny (2003), Ave Maria – muzyka sakralna (2004), Najpiękniejsze kolędy (2004), Kolędy polskie - T. Trojanowski (2009), Liryki na sopran z fortepianem do słów M. Konopnickiej, M. Matuszewskiego (2012). Oficjalna strona: www.jeremusanna.pl

 

 KSENIA SZAWSZYSZWILI
Ukończyła Szkołę Średnią o profilu aktorskim w Brześciu (Białoruś). Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów pieśni estradowej. Brała udział w programie telewizyjnym Młode talenty dla STV Białoruś. Uczestniczyła w kursach i warsztatach aktorsko-wokalnych.
W 2009 została wyróżniona II miejscem wśród szczególnie uzdolnionej młodzieży, przyznawaną przez Miasto Brześć.
Bierze udział w Festiwalach i Warsztatach Wokalnych. Obecnie studentka III roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej.

 

 

 

 

 

 

 

KATARZYNA ZDZIARSKA
Ukończyła Szkołę Średnią o profilu Technik Usług Fryzjerskich w ZSZ nr 2 Ostrołęce. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce na Wydziale Wokalnym (2011).
Brała udział w wystawieniu „Bajkowego musicalu” w Sali kongresowej w Warszawie. Uczestniczyła w kursach i warsztatach aktorsko-wokalnych.
Uzyskała dyplom ukończenia studium aktorskiego w Szkole Artystycznej ROE w Poznaniu. 
Obecnie jest studentką II roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego prof. dr. hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej.

 

 

 

 

 

 


Koncert w ramach cyklu "Witold Lutosławski i Jego Inspiracje". Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Lutosławski 2013 – Promesa" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj