To była cudowna muzyczna majówka wypełniona muzyką Fryderyka Chopina w interpretacji wspaniałego pianisty Adama Kałduńskiego, który nie tylko reprezentował nasz kraj na XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina, ale zdobył na tym konkursie Nagrodę Specjalną im. Belli Dawidowicz za najlepsze wykonanie ballady. Melomani długo żegnali artystę owacjami na stojąco były również aż 2 bisy.
Koncert odbywał się w ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i był organizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w ramach programu Efekt Chopina.
 
Fot. Wiesław W. Wiśniewski