KATARZYNA LASKOWSKA – sopran liryczny
JERZY KARWOWSKI – saksofon
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
W programie m.in.: przeboje muzyki filmowej
Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Muzyk – rezydent”, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Bilety w cenie od 10 zł do 40 zł
Kup bilet – Bilety24.pl – link
CENY BILETÓW:
1. Bilet normalny – 40 zł
2. Bilet ulgowy – 32 zł
Przysługuje:
a) za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
– emerytom, rencistom,
– rodzicom lub opiekunom dziecka,
– posiadaczom odznaki „Zasłużony działacz kultury”
– osobom niepełnosprawnym, które nie wymagają wsparcia opiekuna – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH
b)
– nauczycielom szkół muzycznych
– grupom zorganizowanym powyżej 15 osób
– opiekunom osób niepełnosprawnych
3. Bilet specjalny – 10 zł
– przysługuje, za okazaniem odpowiedniego dokumentu
– uczniom i studentom do 25 roku życia
– dzieciom posiadającym Łomżyńską Kartę Mieszkańca
4. Bilet KDR N (Karta Dużej Rodziny Normalny) – 32 zł
– przysługuje osobom dorosłym posiadającym Kartę Dużej Rodziny
5. Bilet KDR U (Karta Dużej Rodziny Ulgowy) – 10 zł
– przysługuje dzieciom posiadającym Kartę Dużej Rodziny
6. Bilet ŁKM N (Łomżyńska karta Mieszkańca Normalny) – 32 zł
– przysługuje osobom dorosłym posiadającym Łomżyńską Kartę Mieszkańca – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH
* Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na koncert.
KATARZYNA LASKOWSKA
W latach 1995-2001, studiowała śpiew (sopran liryczny), u Pani prof. Janiny Skalik – wybitnej śpiewaczki i wieloletniego dziekana Akademii Muzycznej w Warszawie oraz u znakomitej Zofii Witkowskiej.
W ramach dokształcania, brała udział w kursach mistrzowskich: teoretycznych (m.in. o stylach w epoce baroku) i wokalnych, prowadzonych przez wybitnych śpiewaków: p. Karczykowskiego, p. Panerai’a, p. Riciarelli.
Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Małgosi w op. „Jaś i Małgosia” Humperdincka.
W 2004r. została laureatką pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „Polska Muzyka Wokalna”.
Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach operowych i galach koncertowych w kraju i za granicą : Włochy, Niemcy (m.in. z op. „Jaś i Małgosia” Humperdincka), Anglia (kilkakrotne koncerty solowe na zaproszenie księżnej Renaty Sapiehy), Francja , Hiszpania (Filharmonia w Bilbao), Praga (Opera Praska – partia Louisy z op. „Louisa” Charpentiera), Szwajcaria, Słowacja.
Artystka występuje także w repertuarze kameralnym oraz licznych koncertach oratoryjnych i symfonicznych podczas międzynarodowych festiwali muzyki: sakralnej (m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il Canto” w Cieszynie), operowej (m.in. podczas Premiery Intermezza Operowego G.B. Pergolesiego „Fałszywa Polka” w Warszawie), operetkowej (m.in. w ramach Festiwalu Kiepurowskiego w Krynicy) , filmowej (jednym z najbardziej znaczących festiwali, był Europejski Festiwal Muzyki Filmowej, pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, gdzie wystąpiła na pl. Teatralnym w Warszawie, z gmachu Opery Narodowej, dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności, z orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji, pod dyr. Krzesimira Dębskiego.)
Współpracowała ze scenami operowymi (m.in. śpiewała na deskach Opery Praskiej, wcielając się w postać Louisy z op. Louisa,Charpentiera, a także Opery Krakowskiej w op. ”Wesoła Wdówka”), operetkowymi (od roku 2007 współpracowała z Operetką w Warszawie), filharmoniami, dyrygentami, orkiestrami, kompozytorami (głównie muzyki filmowej). Szczególnie cenna dla śpiewaczki jest współpraca z Michałem Lorencem, wybitnym polskim kompozytorem, z którym nagrała muzykę m.in. do spektaklu „Irlandzkie Historie” dla Teatru im. Jaracza w Łodzi) oraz na zaproszenie kompozytora, brała udział w Europejskim Festiwalu Muzyki Filmowej.
Artystka wzięła udział w oratorium symfonicznym Michała Lorenca powstałego z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski oraz dla uczczenia poświęcenia Świątyni Opatrzności Bożej. Wydarzenie poprzedziło nagranie płyty wydawnictwa Warner Classics, z towarzyszeniem London Symphony Orchestra, a samo nagranie orkiestry zostało zrealizowane w jednym z najsłynniejszych studiów nagraniowych – Abbey Road w Londynie. LSO w studio Abbey Road poprowadził brytyjski dyrygent Lee Reynolds.
Od 2010 r. jako dyrektor naczelna i artystyczna, prowadzi działalność pod nazwą OperaLight, organizując gale koncertowe, spektakle operowe dla dorosłych oraz dzieci, a także działalność fonograficzną.
W ramach współpracy z Fundacją im. Z. Noskowskiego, OperaLight, nagrała w 2021r. cykl dziecięcych audiobooków, pt. „Baśniopera” / YT, których była pomysłodawcą, a które zostały wyemitowane w kilku stacjach radiowych, w tym, w RDC.
W 2021 r. została producentem płyty, pt. All Time Highs, z okazji 30 lecia istnienia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
JERZY KARWOWSKI
Artysta niesamowity. Jak napisał pewien recenzent, „Karwowski swoim graniem wzrusza i bawi, nawiązuje w naturalny sposób kontakt z publicznością, i nigdy nie zanudza…” W środowisku muzycznym określany jest jako multiinstrumentalista-showman. Gra na różnych typach saksofonu, także na klarnecie, flecie i harmonijce ustnej. Znany jest jako solista-instrumentalista z Orkiestry Zbigniewa Górnego. Uczestniczy w wielu popularnych programach telewizyjnych, między innymi „Co nam w duszy gra”. Jerzy Karwowski uczestniczy także w wielu nagraniach płytowych, a w 1999 roku wydana została jego autorska płyta „Saxohity”. Karwowski okrasza swoje produkcje muzyczne także słowem, uchodzi za znakomitego „showmana”.
Obecnie współpracuje z wieloma orkiestrami, między innymi jest filarem poznańskiego zespołu klezmerskiego „Shalom”.
Repertuar Jerzego Karwowskiego jest bardzo różnorodny pod względem stylów muzycznych. Generalnie dominuje muzyka rozrywkowa z elementami muzyki etnicznej.
Jako solista Karwowski koncertował odnosząc olbrzymie sukcesy z większością orkiestr w Polsce, a także w Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Danii, Szwecji i Norwegii. Przez kilka sezonów był dyrektorem muzycznym na turystycznych statkach amerykańskich pływających dookoła świata. Obecnie z dużym powodzeniem koncertuje jako solista z własnym „show”.
Każdy udział Jerzego Karwowskiego w koncercie czy imprezie estradowej kończy się sukcesem.
Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki otrzymał specjalną nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.