Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Przeboje muzyki filmowej

23 czerwca - 18:30 - 19:30

Miejsce koncertu: Sala koncertowa FKWL

Orkiestra Dęta Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
JAROSŁAW PRASZCZAŁEK – dyrygent, prowadzenie koncertu

Bilety w cenie od 10 zł do 30 zł

Kup bilet – Bilety24.pl – link

CENY BILETÓW:
1. Bilet normalny – 30 zł

2. Bilet ulgowy – 24 zł
Przysługuje:
a) za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
– emerytom, rencistom,
– rodzicom lub opiekunom dziecka,
– posiadaczom odznaki „Zasłużony działacz kultury”
– osobom niepełnosprawnym, które nie wymagają wsparcia opiekuna – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH
b)
– nauczycielom szkół muzycznych
– grupom zorganizowanym powyżej 15 osób
– opiekunom osób niepełnosprawnych

3. Bilet specjalny – 10 zł
– przysługuje, za okazaniem odpowiedniego dokumentu
– uczniom i studentom do 25 roku życia
– dzieciom posiadającym Łomżyńską Kartę Mieszkańca

4. Bilet KDR N (Karta Dużej Rodziny Normalny) – 24 zł
– przysługuje osobom dorosłym posiadającym Kartę Dużej Rodziny

5. Bilet KDR U (Karta Dużej Rodziny Ulgowy) – 10 zł
– przysługuje dzieciom posiadającym Kartę Dużej Rodziny

6. Bilet ŁKM N (Łomżyńska karta Mieszkańca Normalny) – 24 zł
– przysługuje osobom dorosłym posiadającym Łomżyńską Kartę Mieszkańca – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH

* Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na koncert.

 

Zapraszamy na wyjątkowy koncert „Przeboje muzyki filmowej” w wykonaniu Orkiestry Dętej Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. W programie wieczoru znajdą się najbardziej rozpoznawalne tematy i melodie ze świata kina – od klasycznych hollywoodzkich produkcji po współczesne hity filmowe. Publiczność usłyszy efektowne aranżacje pełne emocji, energii i symfonicznego rozmachu, przygotowane specjalnie na orkiestrę dętą.

Młodzi muzycy zaprezentują swoje umiejętności pod kierunkiem dyrygenta Jarosława Praszczałka, tworząc widowisko łączące pasję, talent i magię muzyki filmowej. Koncert będzie okazją do spotkania z repertuarem, który od lat porusza wyobraźnię widzów na całym świecie i udowadnia, że muzyka filmowa doskonale odnajduje się również na scenie koncertowej.

 

ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 1 W WARSZAWIE działa od 2014 roku i skupia uczniów oraz absolwentów szkoły, tworząc zespół młodych muzyków o dużym potencjale artystycznym. Orkiestra funkcjonuje w ramach działalności koncertowej Nowej Miodowej – nowoczesnego centrum edukacji i kultury muzycznej przy ul. Rakowieckiej 21 w Warszawie. Dyrygentem i opiekunem artystycznym zespołu jest Jarosław Praszczałek.
Zespół wykonuje repertuar obejmujący zarówno muzykę klasyczną i rozrywkową, jak również standardy jazzowe oraz przeboje muzyki filmowej. Orkiestra występowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także licznych ośrodkach kultury na terenie województwa mazowieckiego.
W 2024 roku Orkiestra Dęta ZPSM nr 1 obchodziła jubileusz dziesięciolecia działalności artystycznej. Z tej okazji ukazała się płyta „New Honey”, podsumowująca dorobek zespołu i prezentująca autorskie kompozycje inspirowane jazzem oraz muzyką klasyczną.

JAROSŁAW PRASZCZAŁEK
Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (kierunek: dyrygentura symfoniczno-operowa) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Licencjat obronił w klasie prof. Marka Pijarowskiego, studia magisterskie – w klasie prof. Szymona Kawalli. Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach dyrygenckich prowadzonych przez takich mistrzów batuty jak Douglas Bostock, Frank Cramer, Colin Metters czy Johannes Stert. W 2017 roku uzyskał na macierzystej uczelni stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.
Laureat licznych konkursów z zakresu teorii muzyki, kompozycji oraz improwizacji. Finalista II i III edycji programu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej, w ramach którego poprowadził prawykonania oper współczesnych kompozytorów: Wasserstimmen Dariusza Przybylskiego, Labirynt Orfeja Nikolet Burzyńskiej, Three Tall Tales of Doctor Monsieur Façade Ryana Latimera oraz Sacred Emily Eunho Changa.
Od 2011 jest prelegentem koncertów edukacyjnych w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a od 2014 pracuje jako dyrygent-pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.
W 2016 album sopranistki Joanny Freszel Real Life Song, na którym artysta dyryguje prawykonaniami utworów Miłosza Bembinowa i Katarzyny Szwed, otrzymał dwie nominacje do nagrody Fryderyka oraz prestiżową paryską nagrodę Les Orphées d’Or (Złoty Orfeusz).
Jako dyrygent współpracuje także z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Filharmonią Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Kaliską, Filharmonią Świętokrzyską im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Filharmonią Rybnicką im. Braci Szafranków, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Muzycznym Arte Creatura, Teatrem Muzycznym Proscenium oraz Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Dyrygował także znakomitymi orkiestrami dętymi: Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu, Narodową Orkiestrą Dętą w Lubinie oraz Orkiestrą Dętą Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Od 2017 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej oraz jest organizatorem licznych konferencji naukowo-artystycznych. Od 2020 roku pełni funkcję kierownika Podyplomowych Studiów Dyrygentury Orkiestr Dętych w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Warto nadmienić, że z prowadzonymi przez siebie młodzieżowymi orkiestrami występował w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Częstochowskiej, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a także na festiwalach muzycznych w Grecji, Niemczech, na Słowacji i na Węgrzech.
Ważną częścią jego działalności dyrygenckiej są również prawykonania utworów muzyki współczesnej oraz popularyzowanie zapomnianych dzieł muzyki polskiej epoki klasycyzmu i romantyzmu (Uwertura Królowa Jadwiga, I Koncert fortepianowy g-moll, II Koncert fortepianowy G-dur Wojciecha Sowińskiego, Adagio et Allegro Concertans Franciszka Mireckiego, Koncert fortepianowy h-moll Józefa Krogulskiego).
W 2024 roku pełnił funkcję konsultanta, podczas realizacji filmu „Rozwodnicy” (reż. Michał Chaciński, Radosław Drabik), którego premiera odbyła się na platformie Netflix.
Artysta jest jurorem międzynarodowych konkursów dyrygenckich i kompozytorskich. Współpracuje jako ekspert z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca, w ramach programu Pracownia Orkiestr Dętych.

Szczegóły

  • Data: 23 czerwca
  • Czas:
    18:30 - 19:30

Miejsce