Na renomowanym lukseburskim portalu muzycznym pizzcato.lu ukazała się recenzja naszej płyty „Flute reflections” nagranej wspólnie ze światowej sławy flecistami – Łukaszem Długoszem oraz Agatą Kielar-Długosz. Zapraszamy do przeczytania!

Tłumaczenie recenzji poniżej, a pełny tekst recenzji pod linkiem – link pizzicato.lu

Małżeńska para polskich flecistów – Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz nie tylko wprowadzają w świat muzycznej harmonii, ale także wzbogacają kompozycje olśniewającą grą kolorów. Co więcej, te kolory mają niewiarygodnie dużą ilość ciepła. „Złote” brzmienie flecistów wspaniale przeplata się z równie ciepłym i przyjemnie ujmującym dźwiękiem Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej pod pełną dynamizmu batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
A jeśli mowa o harmonii, dotyczy to w pełni całości proponowanego repertuaru. Neoklasyczny koncert Janusza Bieleckiego (*1961), znakomicie wpisuje się w program zdominowany przez Vivaldiego, budząc zachwyt słuchacza. Części zewnętrzne są bardzo melodyjne i dają solistom okazję do prowadzenia przepięknego dialogu. Punktem kulminacyjnym koncertu jest Andante tristemente, które jest niezwykle wzruszające i pełne emocji w wykonaniu Państwa Długoszów i orkiestry.

Remy Franck