Łomżyńska Filharmonia Kameralna w prestiżowym gronie

Atom String Quartet, Royal Baroque Ensemble, Polish Violin Duo, skrzypek Jakub Jakowicz to tylko niektórzy z beneficjentów programu Scena Muzyki Polskiej. Nagrodzeni artyści wystąpią w salach: Filharmonii Narodowej, Krakowskiej oraz łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej.

– Zostaliśmy zaproszeni do programu po raz pierwszy i jest to dla nas wielki zaszczyt. – mówi dyrektor Zarzycki. – Dzięki temu nasz sezon artystyczny będzie bogatszy o występy wspaniałych artystów wytypowanych przez konkursową komisję, w której miałem przyjemność uczestniczyć. Teraz będziemy mogli jeszcze lepiej upowszechniać piękno polskiej muzyki, a to jest przecież naszą misją!
Scena Muzyki Polskiej to program, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a jego celem jest promowanie polskiej twórczości muzycznej. W skład komisji oceniającej wnioski weszli przedstawiciele Filharmonii Narodowej, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
– Nasz zespół staje w jednym rzędzie z najważniejszymi instytucjami kultury w Polsce, co nie dziwi w kontekście jego ostatnich dokonań, jak nagradzane płyty czy koncerty w Studiu Polskiego Radia S1 oraz na Zamku Królewskim w Warszawie – podkreśla Jan Miłosz Zarzycki.
Koncerty zwycięzców programu odbędą się w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży w sezonie artystycznym 2021/2022.

 

Koncerty współorganizowane przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Scena Muzyki Polskiej”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego