Edukacja muzyczna – audycje dla szkół

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży od 1988 roku organizuje Audycje Muzyczne. Te muzyczne spotkania odbywają się cyklicznie raz w miesiącu, przeznaczone są dla młodych melomanów, dla uczniów.

Audycje muzyczne to forma edukacji mająca na celu budzenie wrażliwości muzycznej i otwarcie na muzykę poważną. Dzieci zapoznają się z instrumentami, ich budową, dźwiękami, terminami muzycznymi. Audycje prowadzi wiolonczelistka Iga Marta Ludkiewicz.

TEMATY AUDYCJI MUZYCZNYCH  W SEZONIE  2023/2024

 WRZESIEŃ
„Muzyczne wspomnienia z wakacji”
Rozpoczynamy nowy sezon muzycznej przygody. Jednak melodie z różnych zakątków świata wciąż chodzą nam po głowie. Zapraszamy w muzyczną podróż!

PAŹDZIERNIK
„Filmowo bajeczna jesień”
Muzyka odgrywa bardzo ważną rolę w filmach i bajkach. Wspólnie postaramy się określić jakie nastroje potrafi budować.

LISTOPAD
„Na patriotyczną nutę”
Listopad jest wyjątkowym miesiącem, w którym nasze oczy i serca szczególnie skierowane są w stronę naszej Ojczyzny. Wspólnie przypomnimy sobie nasze pieśni patriotyczne.

GRUDZIEŃ
„Święta tuż, tuż…”
Zapraszamy do wspólnego kolędowania, przy klimatycznym akompaniamencie instrumentów. Między innymi dowiemy się jaka jest różnica pomiędzy kolędą, a pastorałką.

STYCZEŃ
„Karnawał w muzyce”
Witając Nowy Rok wspólnie porozmawiamy z czym kojarzy nam się karnawał i poszukamy go w muzyce. Nie zabraknie wesołych melodii i rytmów.

LUTY
„Miłość w różnych gatunkach muzycznych”
Czy poprzez muzykę można wyrażać uczucia? Jaki jest najbardziej romantyczny instrument i dlaczego powstaje tak wiele utworów i piosenek o miłości? Porozmawiamy o tym wspólnie na naszym muzycznym spotkaniu.

MARZEC
„Muzyczne powitanie wiosny”
Marzec to miesiąc, w którym witamy wiosnę. Nasze muzyczne spotkanie wypełnią zatem radosne wiosenne melodie, wraz z którymi przyroda budzi się do życia.

KWIECIEŃ
„Muzyczna bitwa instrumentów”
Czy na instrumencie smyczkowym można zagrać to samo co na instrumencie dętym? Porównamy barwę i siłę ich brzmienia.

MAJ
„Świat Opery”
Czym jest Opera? Poznamy historię jej powstania oraz historię powstania jej siostry i brata, czyli operetki i musicalu.

CZERWIEC
„Znów będą wakacje…”
I tak kończymy nasze muzyczne spotkania. Na pożegnanie nie zabraknie wielu radosnych melodii, aby wakacje powitać z uśmiechem!

ORGANIZATOR AUDYCJI MUZYCZNYCH
Ewa Kaszuba
tel. 86 222 34 30
e-mail:  ewakaszuba@filharmonia.lomza.pl