Podczas uroczystego koncertu łączącego jubileusz 45-lecie Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz 605-lecie nadania praw miejskich Łomży, Pana Dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego oraz muzyków orkiestry łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej spotkał olbrzymi zaszczyt, bowiem Pan Dyrektor oraz muzycy zostali uhonorowani odznaczeniami i nagrodami: Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał dyrektor FKWL Jan Miłosz Zarzycki, natomiast Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Wręczone zostały także nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego – statuetki lotników oraz nagrody od Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego otrzymali: dyrektor FKWL Jan Miłosz Zarzycki oraz muzycy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.