ŁUCJA PYCH – skrzypce
STUDIO WOKALNE eMDeK – śpiew
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży
MAGDA SINOFF – koncepcja koncertu, przygotowanie chóru, śpiew
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
JACEK ROGALA – dyrygent
W programie: najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i utwory bożonarodzeniowe
Bilety w cenie od 10 zł do 30 zł
Partner koncertu
Kup bilet – Bilety24.pl – link
CENY BILETÓW:
1. Bilet normalny – 30 zł
2. Bilet ulgowy – 24 zł
Przysługuje:
a) za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
– emerytom, rencistom,
– rodzicom lub opiekunom dziecka,
– posiadaczom odznaki „Zasłużony działacz kultury”
– osobom niepełnosprawnym, które nie wymagają wsparcia opiekuna – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH
b)
– nauczycielom szkół muzycznych
– grupom zorganizowanym powyżej 15 osób
– opiekunom osób niepełnosprawnych
3. Bilet specjalny – 10 zł
– przysługuje, za okazaniem odpowiedniego dokumentu
– uczniom i studentom do 25 roku życia
– dzieciom posiadającym Łomżyńską Kartę Mieszkańca
4. Bilet KDR N (Karta Dużej Rodziny Normalny) – 24 zł
– przysługuje osobom dorosłym posiadającym Kartę Dużej Rodziny
5. Bilet KDR U (Karta Dużej Rodziny Ulgowy) – 10 zł
– przysługuje dzieciom posiadającym Kartę Dużej Rodziny
6. Bilet ŁKM N (Łomżyńska karta Mieszkańca Normalny) – 24 zł
– przysługuje osobom dorosłym posiadającym Łomżyńską Kartę Mieszkańca – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH
* Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na koncert.
ŁUCJA PYCH
Jest dwunastoletnią skrzypaczką i pianistką. Uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu. Swoje umiejętności doskonali biorąc udział w warsztatach i kursach mistrzowskich. Jest laureatką ponad pięćdziesięciu konkursów skrzypcowych, pianistycznych i kameralnych zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, w których zdobyła czołowe miejsca i nagrody specjalne. Występowała w wielu miastach w Polsce, a także za granicą, zarówno jako solistka jak i kameralistka, a także jako koncertmistrz orkiestry. W roli solistki miała okazję wystąpić kilkakrotnie z towarzyszeniem orkiestry.
Za osiągnięcia artystyczne Łucja Pych otrzymała Stypendium Artystyczne Stowarzyszenia Muzycznego Vividus dla najzdolniejszych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych jako najmłodsza w historii przyznawania tej nagrody, stypendium Fundacji Wspierania Kultury DIFA oraz dwukrotnie Nagrodę Miasta Poznania. Jest także laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.
JACEK ROGALA
fot. Justyna Mroczek
Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej, w której z wyróżnieniem ukończył studia: kompozytorskie pod kierunkiem Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil (1990) oraz dyrygenckie pod kierunkiem Marka Pijarowskiego (1992).
Od roku 2001 jest dyrektorem Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i festiwali: Świętokrzyskie Dni Muzyki, Lato w Filharmonii, Festiwal Filmu i Muzyki. W 2012 zainaugurował działalność kieleckich filharmoników w nowej siedzibie, której budową był pochłonięty przez dekadę.
W latach dziewięćdziesiątych był asystentem dyrygenta we wrocławskiej Operze, a także współpracował jako stały gościnny dyrygent z Orkiestrą Capella Bydgostiensis. Następnie przebywał na stypendium dyrygenckim im. Artura Rodzińskiego w The Cleveland Symphony Orchestra. W tym okresie pracował w Redakcji Muzycznej Polskiego Radia we Wrocławiu, był pełnomocnikiem Ministra Kultury i Sztuki do spraw muzyki, a następnie kierował Redakcją Muzyki Współczesnej Programu II Polskiego Radia. W 1999 sprawował kierownictwo artystyczne Dni Grażyny Bacewicz – festiwalu PR i TVP.
W latach 2000-2007 był prezesem, a do roku 2010 – wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), w którym kierował także Konkursem Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców. Udziela się jako juror konkursów wykonawczych i członek komisji programowych festiwali (m.in. Światowe Dni Muzyki Wrocław 2014, Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów w Bukareszcie 2013-2019, I Konkurs Wiolonczelowy im. D. Połońskiego w Łodzi 2021, Ogólnopolski Konkurs Młodych Dyrygentów w Białymstoku 2022). Jest autorem książki Muzyka polska XX wieku wydanej przez PWM (2000).
Przez kilkanaście lat prowadził działalność dydaktyczną na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Obecnie jest kierownikiem Katedry Dyrygentury i profesorem Akademii Muzycznej w Łodzi.
Od 2019 jest członkiem Rady Uczelni Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Był członkiem Rady do spraw Instytucji Artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pierwszej i trzeciej kadencji. Od 2012 był wiceprzewodniczącym, a od 2021 jest przewodniczącym Zrzeszenia Filharmonii Polskich.
Dokonał wielu prawykonań i nagrań radiowych oraz filmowych. Jego nagrania kompozycji 3 dla 13 Pawła Mykietyna (POR) oraz Concerto á rebours Tadeusza Wieleckiego (NOSPR) zwyciężyły na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu (1995 i 1999), a płyta z nagraniem utworu 3 dla 13 w roku 2009 otrzymała nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach: Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. Z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej dokonał nagrań płytowych, w tym m.in. czteroczęściowy cykl pt. Album Polski, We Are From Here z muzyką Włodka Pawlika, Muzyka na otwarcie z utworami zamówionymi u polskich kompozytorów na pierwszy koncert w nowej siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz premierowe nagrania kompozycji Ryszarda Bukowskiego i Karola Anbilda.
W latach 2007-2011 poprowadził prapremiery pięciu baletów współczesnych wyprodukowanych przez Filharmonię Świętokrzyską i Kielecki Teatr Tańca, w tym: Zdarzyło się w Jeruzalem K. Dębskiego i Pinokio M. Weinberga (premiera polska). Od roku 2013 we współpracy Filharmonii Świętokrzyskiej z UMFC w Warszawie prowadził spektakle w cyklu „Opera w Filharmonii” (W. A. Mozart, P. Czajkowski).
Na swym koncie ma koncerty na wielu renomowanych festiwalach i konkursach w Europie, Azji i obu Amerykach. Jest także kompozytorem muzyki symfonicznej, kameralnej, chóralnej i elektronicznej. Jego utwory, poza Polską, wykonywane były w wielu krajach Europy i w Ameryce Północnej.
Otrzymał brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a za propagowanie polskiej muzyki współczesnej – nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.