inteGRAmy

KAJA KOSOWSKA – fortepian
LAURA FLORENTYNA DZIĄBA – śpiew
ROMAN GERCZAK – aktor
DANUTA BARDZIK i RAFAŁ SZCZEPANIAK – aktorzy TEATRU T3, działającego przy Polskim Związku Niewidomych, Oddział w Białymstoku

UCZESTNICY WARSZTATÓW MUZYCZNYCH ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łomży i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łomży
UCZESTNICY WARSZTATÓW RECYTATORSKICH z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łomży

JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

Patronat Honorowy Burmistrz Miasta Szczytno Stefan Ochman

Projekt „inteGRAmy” dofinansowano ze środków PFRON w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „KULTURA WRAŻLIWA” programu „WSPARCIE INICJATYW”

KAJA KOSOWSKA
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo (studia magisterskie) oraz w klasie kompozycji prof. Eugeniusza Knapika (studia licencjackie). Swoje umiejętności rozwijała podczas Kursów Mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Aleksieja Orłowieckiego, Annę Malikovą, Katarzynę Popową-Zydroń, Andrzeja Jasińskiego, Józefa Stompla, Jerzego Sterczyńskiego, Dang Thai Sona, Lee Kum Singa. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów (2001).
Laureatka Estrady Młodych 42. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Często występuje z recitalami, prezentując w nich arcydzieła fortepianowe takie jak: „Maski” Karola Szymanowskiego, „Preludia” Debussy’ego, czy „Iberię” Isaaka Albeniza. Od kilku lat aktywnie uczestniczy w projektach kameralnych współpracując z wybitnymi solistami i zespołami kameralnymi (Violapiano, Dumicz Ensemble). Jako solistka występowała z takimi orkiestrami, jak Sinfonietta Cracovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, czy Filharmonia Zabrzańska.

LAURA FLORENTYNA DZIĄBA
Laura Florentyna Dziąba jest młodą artystką pochodzącą z Tczewa. Obecnie studiuje malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Od najmłodszych lat jest zafascynowana sztuką i muzyką. Z czasem jej zainteresowania przerodziły się w wielkie pasje. Często angażuje się w artystyczne wydarzenia, występowała na wielu scenach w kraju jak i za granicą w ramach różnych koncertów i festiwali (USA, Japonia, czy Niemcy). Jest finalistką programu telewizyjnego „Mam Talent” (2022), zdobywając 4 miejsce. Brała również udział w wielu performersach, koncertach muzyki eksperymentalnej oraz produkcjach filmowych.

ROMAN GERCZAK
Karierę artystyczną rozpoczął od Studenckiego Kabaretu ELITA. Rok później został (po wyczerpującym egzaminie) przyjęty także do Studenckiego Teatru KALAMBUR, gdzie brał udział m.in. w przedstawieniach: ”ZEGARY”, ”W RYTMIE SŁOŃCA”, ”CHAJER”. Występował na Festiwalach Studenckiej Piosenki w Opolu i Krakowie. Na Festiwalu Studenckim FAMA w Świnoujściu wylansował piosenkę ”ZWARIOWAĆ”.
W 1972 r. zdał eksternistyczny egzamin na ARTYSTĘ ESTRADOWEGO w specjalności AKTOR i występował w Warszawie w Studenckim Kabarecie STODOŁA oraz Kabarecie ZAKR. Przez kilka lat z rzędu wyśpiewywał nagrody na FESTIWALU POLSKIEJ PIOSENKI w Opolu.
Piosenki nagrodzone:
• ”KURNA CHATA”- z Kabaretem ELITA-nagroda PR i TV
• ”URODZINY DZIADKA” – wyróżnienie
• ”TRAMWAJ” – nagroda za interpretację
• ”JEŚLI CHCESZ”
• ”ZABRAŁAŚ MI LATO” – nagroda najważniejsza
Pierwszy wyjazd zagraniczny do Austrii prezentujący najlepszy spektakl Teatru KALAMBUR pt. ”W RYTMIE SŁOŃCA”, zapoczątkował wielokrotne udziały w zagranicznych koncertach i programach TV.
Dla potrzeb Polskich Nagrań, PR i TV nagrywał piosenki we wszystkich studiach radiowych i telewizyjnych w Polsce.
Obecnie występuje z najnowszym programem pt: ”PIOSENKI MOJEJ MŁODOŚCI”.

DANUTA BARDZIK
Poezja, książki i teatr można powiedzieć, że interesowały mnie od zawsze. Najpierw zostałam wciągnięta do zespołu recytatorskiego. Brałam udział w warsztatach i konkursach, w których zdobywałam wyróżnienia i nagrody. Później uczestniczyłam w próbach teatralnych. Bardzo mi się to spodobało. Zagrałam dwa monodramy. Za jeden z nich otrzymałam Srebrnego Pielgrzyma Świętokrzyskiego w Prezentacjach Teatralnych (2008r) Od 2005 roku jestem aktorką teatru T-3, który działa przy PZN w Białymstoku. Jesteśmy zapraszani na różnego rodzaju imprezy w kraju i zagranicą. Przedstawiamy programy kabaretowe i spektakle. Bierzemy także udział w festiwalach i konkursach, zajmując czołowe miejsca.

RAFAŁ SZCZEPANIAK
Poezja, książki, muzyka, teatr właściwie interesowały mnie od zawsze. Jako dziecko trochę śpiewałem i recytowałem wiersze podczas konkursów i imprez okolicznościowych. Będąc młodym człowiekiem zająłem się czynnie muzyką: śpiewałem w zespołach rokowych na terenie całego kraju. Były to zespoły amatorskie skupiające osoby zdrowe i z niepełnosprawnością. Obecnie jestem aktorem Teatru T3. działającym pod egidą PZN w Białymstoku – okręg podlaski. Zarówno z zespołami muzycznymi jak i z Teatrem T3 zdobywaliśmy wiele wyróżnień i nagród m.in. na: Rokowaniach (przegląd Podlaskich Zespołów rokowych, Wiosna Warszawska), w Piotrkowie Trybunalskim – Przegląd Teatrów Amatorskich Dorosłych – Grand Prix, wyróżnienia i nagrody na centralnych konkursach recytatorskich OKR w Ostrołęce, w Kielcach. Ponadto uczestniczyłem w warsztatach muzycznych i teatralnych.
Jestem człowiekiem, który nie boi się świata i ludzi.
Za najważniejsze w życiu uważam to, aby słuchać innych, a jednocześnie umieć wyrazić swoje zdanie.

Miejski Dom Kultury w Szczytnie
ul. Polska 12