PIOTR STECZEK – skrzypce, skrzypce elektryczne, orientalne flety, egzotyczne instrumenty
ŁUKASZ STECZEK – trąbka
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
W programie: muzyka świata oraz kompozycje Piotra Steczka
Bilety w cenie od 10 zł do 30 zł
Kup bilet – Bilety24.pl – link
CENY BILETÓW:
1. Bilet normalny – 30 zł
2. Bilet ulgowy – 24 zł
Przysługuje:
a) za okazaniem odpowiedniego dokumentu *:
– emerytom, rencistom,
– rodzicom lub opiekunom dziecka,
– osobom dorosłym posiadającym Kartę Dużej Rodziny i Łomżyńską Kartę Mieszkańca,
– posiadaczom odznaki „Zasłużony działacz kultury”,
– osobom niepełnosprawnym, które nie wymagają wsparcia opiekuna – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH;
b)
– nauczycielom szkół muzycznych,
– grupom zorganizowanym powyżej 15 osób,
– opiekunom osób niepełnosprawnych
3. Bilet specjalny – 10 zł
Przysługuje, za okazaniem odpowiedniego dokumentu *:
– uczniom i studentom do 25 roku życia,
– dzieciom posiadającym Karty Dużej Rodziny i Łomżyńską Kartę Mieszkańca,
– innym grupom na podstanie zarządzenia Dyrektora FKWL
* Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na koncert.
MUZYCZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA
Niezwykle inspirująca muzyczna podróż, która przenosi słuchaczy w odległe o tysiące kilometrów, najciekawsze części Świata
– Jedyny projekt muzyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych o tak bogatej formule, wykorzystujący klasyczne instrumentarium, oryginalne instrumenty etniczne oraz elektronikę
– Wyjątkowa muzyka będąca połączeniem world music z muzyką elektroniczną
– Ponad 15 różnorodnych krain i muzycznych historii
– Ponad 20 oryginalnych instrumentów etnicznych
– 60 minut wspaniałej podróży
– Sześciu muzyków
– Tysiące uśmiechów
PIOTR STECZEK
Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, do 2020r. skrzypek Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki – stypendium twórcze w 2020r. Od wielu lat fascynuje się muzyką z różnych stron świata i kolekcjonuje oryginalne instrumenty etniczne, na których gra i wykorzystuje w swoich kompozycjach i nagraniach – duduk, shakuhachi, ney, dizi, fujara, zurna. W swoich kompozycjach czerpie inspiracje zarówno z muzyki klasycznej, etnicznej, jazzowej i rozrywkowej. Gra także na 6-strunowych skrzypcach elektrycznych.
Jako solista – skrzypek i multiinstrumentalista – występował w salach koncertowych w Polsce i Europie, m.in. w sali koncertowej NOSPR w Katowicach, Filharmonii Narodowej w Mińsku oraz Filharmonii Narodowej w Wilnie. Prowadził wiele autorskich projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Występował jako dyrygent i solista z własnymi kompozycjami współpracując z takimi zespołami jak: AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Śląska Orkiestra Kameralna, Elbląska Orkiestra Kameralna, Radomska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Stołecznego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia w Koszycach oraz Orkiestra Leopolda podczas obchodów przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej w Warszawie i na Festiwalu OFF w Katowicach. Razem z bratem-Pawłem Steczkiem – założył zespół Medulla, który charakteryzuje się oryginalnym, mocnym syntezatorowym brzmieniem, połączonym z subtelnymi melodiami i etnicznym zabarwieniem instrumentalnym.
Piotr Steczek jest autorem licznych projektów muzycznych, m.in. Chopin Odyssey napisanego na zamówienie orkiestry AUKSO i Instytutu Adama Mickiewicza, w którym fragmenty utworów Fryderyka Chopina zostały wykorzystane do stworzenia nowych kompozycji na trio jazzowe i orkiestrę kameralną.
Artysta nagrał i wyprodukował wiele albumów, m.in. Esus w 2008 roku, Asi Mina – Wybiegły! w 2011 roku, Medulla Thrills w 2012 roku oraz Warszawski Lutosławski w 2015 roku. Najnowsze projekty kompozytorskie i producenckie to Muzyczna Podróż Dookoła Świata – projekt edukacyjny z kompozycjami zainspirowanymi muzyką z całego świata, który powstał na zamówienie Ministra Kultury i Sztuki w ramach stypendium oraz NOSPR, którego premiera odbyła się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w 2018 roku oraz String Reactor – projekt łączący world music z muzyką elektroniczną i instrumentami smyczkowymi. Artysta wyprodukował singiel projektu String Reactor pt. ElectrOrient, do którego Piotr Smoleński stworzył teledysk sponsorowany przez Instytucje Kultury im. Krystyny Bochenek Miasto Ogrodów oraz Inicjatywy Kulturalne Miasta Sosnowiec.
Jako kompozytor-aranżer Piotr Steczek współpracował z takimi artystami i zespołami, jak: John Greenwood, Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Krzysztof Kobyliński, Stanisław Soyka, Artur Rojek, Halina Młynkowa, Tulia, Krystyna Czubówna, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Kiljański, Katarzyna Cerekwicka, Marek Moś, Kasia Moś, Marcin Wyrostek, Urszula, AphexTwin, Prefuse 73, Myslovitz, Cree, Button Hackers, Kapela ze Wsi Warszawa, Volosi.
W 2018 roku artysta wykonał aranże dla belgijskiego pianisty i kompozytora Jef’a Neve oraz brał udział we wspólnym koncercie z artystą podczas obchodów Urodzin Miasta Katowice zorganizowanych przez Miasto Ogrodów. Kompozytor uczestniczył także w produkcji płyty Wojciecha Kucharczyka Uran Uran oraz spektaklu poprzedzającego wydanie albumu podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2018.
W 2019 roku w Katowicach odbył się wspólny autorski koncert Kwartetu Piotra Steczka wraz z izraelskim jazzowym pianistą Urielem Hermanem.
We wrześniu tego samego roku Piotr Steczek poprowadził symfoniczną Orkiestrę Filharmonii w Koszycach (Słowacja) dyrygując własnymi aranżacjami i współkompozycjami z Krzysztofem Kobylińskim (polski kompozytor i pianista). W koncercie tym jako soliści brali udział pianiści Jekaterina i Stanisław Drzewieccy. Koncert został przyjęty niezwykle entuzjastycznie (Standing ovation).
W czerwcu 2021r. odbyła się premiera Koncertu na gitarę i orkiestrę symfoniczną napisanego przez Piotra Steczka specjalnie na zamówienie Festiwalu Gitarowego w Olsztynie. Partię solową wykonał Waldemar Gromolak z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Warmińskiej.
Lata 2021/2022 przyniosły kolejne nowości wydawnicze – najnowszego duetu STECHEK z autorską muzyką (wraz z bratem Pawłem – fortepian, akordeon), Sebastian Riedel & Piotr Steczek Kwartet – płyta Radio Sessions, Halina Młynkowa & Piotr Steczek Kwartet – płyta Film(l)ove z najpiękniejszymi polskimi piosenkami filmowymi, oraz Piotr Steczek feat. Kasia Moś – singiel Avoid The Water.
We wrześniu 2022r. W Tel Avivie odbył się Polish Jazz Festival gdzie wraz z izraelskim pianistą Urielem Hermanem i Piotr Steczek String Quartet zaprezentowane były kompozycje Piotra Steczka. Kolejne lata to intensywny okres twórczy i koncertowy w filharmoniach w Polsce i festiwalach. Obecnie prowadzi intensywne życie koncertowe i twórcze m.in. z duetem STECHEK koncertuje i zapraszany jest na najlepsze festiwale muzyczne i sale koncertowe m.in. w Filharmonia Podkarpacka, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Mediateka w Tychach, NOSPR i inne.
ŁUKASZ STECZEK
Niezwykle utalentowany młody muzyk, trębacz – uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 2 stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Tychy „Tyskie Orły”.
Laureat wielu konkursów muzycznych.
Łukasz brał udział w koncercie na zaproszenie Festiwalu Sacrum Profanum z najbardziej uzdolnionymi dziećmi z całej Polski. Współpracuje z orkiestrą AUKSO biorąc udział w koncertach edukacyjnych jako solista.
Brał udział w edukacyjnym programie „Super Wirtuozi” i jako solista występował w Bielsku-Białej i Sosnowcu. Regularnie koncertuje z programem „Muzyczna Podróż Dookoła Świata” m.in. w NOSPR, sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów, Filharmonia Gorzowska.
Bierze udział jako solista w renomowanym i nagradzanym cyklu edukacyjnym Aukso4Kids.
Stale bierze czynny udział w kursach i warsztatach doskonalących grę na trąbce i umiejętności muzyczne.