Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Senza libretto

18 kwietnia - 18:30 - 20:00

Miejsce koncertu: Sala koncertowa FKWL

INÉS ISSEL BURZYŃSKA (HISZPANIA) – skrzypce

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
MAURIZIO COLASANTI (WŁOCHY) – dyrygent

W programie m.in.: W.A. Mozart – Koncert skrzypcowy A-dur nr 5 KV 219

Bilety w cenie od 10 zł do 25 zł

Kup bilet – link interticket
obraz link kup bilet

CENY BILETÓW:
1. Bilet normalny – 25 zł

2. Bilet ulgowy – 20 zł – przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
a) przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu *:
– emerytom i rencistom
– rodzicom lub opiekunom dziecka
– osobom dorosłym posiadającym Kartę Dużej Rodziny
– posiadaczom odznaki „Zasłużony działacz kultury”
– osobom niepełnosprawnym, które nie wymagają wsparcia opiekuna – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH
b) przysługuje:
– nauczycielom szkół muzycznych
– grupom zorganizowanym powyżej 15 osób
– opiekunom osób niepełnosprawnych

3. Bilet specjalny – 10 zł – przysługuje, za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
a) przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu *:
– uczniom i studentom do 25 roku życia
– dzieciom posiadającym Karty Dużej Rodziny
– innym grupom na podstanie zarządzenia Dyrektora FKWL

* Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na koncert.

 

INÉS ISSEL BURZYŃSKA
Urodzona w Tarragonie (Hiszpania) w 2001 roku.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczyna u swojej mamy Iwony Burzyńskiej i od 2008 roku kształci się pod kierunkiem prof. Ewy Graubin, Yuriego Volgina i Zakhara Brona. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów, takich jak prof. Bartosz Bryła, prof. Wiesław Kwaśny, prof. Krzysztof Węgrzyn, Mauricio
Fuks czy Vadim Repin i od 2012 roku jest uczennicą w elitarnej klasie prof. Zakhara Brona w „Meisterklasse Zakhar Bron Academy” Interlaken (Szwajcaria).
Od roku akademickiego 2012-2013 jest studentem na Wyższej Szkole Muzycznej Królowej Zofii (Madryt) w Katedrze skrzypiec prof. Zakhara Brona i uhonorowana stypendium Fundacji Albéniz, stypendium Fundacji Puig, oraz stypendium Zrzeszenia Muzyków i Kompozytorów Hiszpanii.
W swojej krótkiej ale intensywnej karierze artystycznej osiągnęła wiele znaczących sukcesów. Jest laureatką 22 pierwszych miejsc na konkursach krajowych i międzynarodowych, w śród nich zdobywczynią pierwszego miejsca na IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Eugenii Umińskiej w Krakowie, pierwszego miejsca na konkursie Ernsta i Szymanowskiego we Wrocławiu, Grand Prix konkursu Telemanna w Poznaniu, Grand Prix Młodego Paganiniego w Legnicy oraz dwukrotną zdobywczynią pierwszej nagrody na XIII i na XV Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków im. K.Lipinskiego i H.Wieniawskiego w Lublinie w 2015 i 2021 roku.
W 2022 roku brała udział w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J.Gingolda w Indianapolis (Stany Zjednoczone).
Inés otrzymała z rąk Jej Królewskiej Mości Królowej Zofii dyplom dla najwybitniejszego studenta Muzyki Kameralnej w roku 2022.
Inés prowadzi również aktywną działalność koncertową z wieloma orkiestrami w Hiszpanii, Austrii, Polsce, Szwajcarii i Holandii pod batutą Tomasza Bugaja, Pawła Przytockiego, Marka Wroniszewskiego, Jaime Martina, Liora Shambadala czy Agnieszki Duczmal z Orkiestrą Kameralną Amadeus Polskiego Radia, występując w prestiżowych salach, takich jak: Filharmonia Narodowa w Madrycie, Filarmonía “De Doelen” w Rotterdamie “Sony Audytorium” w Madrycie czy „Mozarteum” w Salzburgu. Inés Issel gra na instrumencie Enrico Rocca (Genua, 1890), dzięki uprzejmości Juana Enrique Carreresa, Prezesa i Dyrektora Generalnego CAGIMA S.L.

MAURIZIO COLASANTI
Maurizio Colasanti jest uznawany na międzynarodowej scenie jako jeden z najbardziej dynamicznych i eklektycznych dyrygentów swojego pokolenia. Jest powszechnie ceniony za interpretacje muzyki współczesnej, w tym brytyjskich kompozytorów, takich jak Britten, Holst i Finzi, a także klasycznej muzyki romantycznej. Maurizio jest również znany ze swoich znakomitych występów w Operze – wielkich włoskich oper, takich jak Rigoloetto, Otello, La Boheme, La Traviata i Gianni Schicci – a w ubiegłym roku otworzył sezon Opery Koreańskiej dyrygując Salome Ryszarda Straussa Seoul Philharmonic w Seoul Opera House otrzymując doskonałe recenzje, a także poprowadził Le Rossignola Igora Strawińskiego w Teatro Lirico di Cagliari.
Naukę muzyki rozpoczął w bardzo młodym wieku, mając zaledwie pięć lat, a pierwszy solowy koncert zagrał w wieku siedmiu lat, zdobywając swój pierwszy Diploma Cum Laude w Konserwatorium Muzycznym „Luisa D’Annunzio”. Ukończył również z wyróżnieniem studia z filozofii. Laureat wielu nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych, w tym pierwszej nagrody w Capri, L’Aquila, Pola.
Maurizio współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami, w tym Orchestra Sinfonica Siciliana, Deutsches Kammerorchester, Lithuanian Chamber Orchestra, Villa Lobos Symphony Orchestra, Orquesta Sinfonica del Estrado del Mexico, Guanajuato Symphony Orchestra, Orchestra da Camera di Firenze, New England Symphony Orchestra, Istanbul Symphony Orchestra, Orchestra Magna Grecia.
Dyrygował w wielu znakomitych salach koncertowych m.in: Carnegie Hall (Nowy Jork), St. Martin in the Fields (Londyn), Teatro San Carlo (Neapol), Teatro dell’Opera (Rzym), Melba Hall (Melbourne, Australia). Współpracował również z wieloma czołowymi instytucjami akademickimi takimi jak Royal Academy of Music (Londyn), czy Miami University of Music.
Współpracował z wieloma solistami światowego rozmiaru, m.in: Carlo Mario Giulini, Paul Badura Skoda, Kennet Gilbert, Giacomo Manzoni, Anthony Braxton i Gunther Schuller. Występował dla Jego Świątobliwości Jana Pawła II.
Obecnie jest wykładowcą E.G.Duni Conservatorio di Musica w Materze, ale prowadzi zajęcia w tak znanych uczelniach jak: Royal College of Music (Londyn), Conservatorio de Musica (Quito), Corsi Estivi Internazionali (Lanciano), UFMG, Royal School of Music (Melbourne). Jest dyrektorem artystycznym kilku festiwali we Włoszech oraz zagranicznymi. W 2012 otrzymał tytuł pierwszego dyrygenta i dyrektora artystycznego OSUEL w Brazylii (The State Symphony Orchestra of the University of Londrina). Dokonał wielu nagrań dla takich wytwórni jak: Bongiovanni (Bolonia), Menabo (Rzym), Iktius (Mediolan), Mondo Musica Verlags (Monachium) oraz Aulia.
Podczas swoich ostatnich koncertów dyrygował Requiem Verdiego (USA), V symfonią i V koncertem fortepianowym Beethovena z West Bohemian Philharmonic (Czechy) oraz Requiem Mozarta w Teramo (Włochy) z Orchestra Benedetto Marcello.
W kolejnych sezonach będzie współpracował z Orchestra Sinfonica Metropolitana di Bari, Orchestra Sinfonica Siciliana, Orchestra Sinfonica di San Remo oraz będzie prowadził spektakle operowe na całym świecie, w szczególności opery włoskiej.
Jest reprezentowany przez PBMusic Artist www.pbmusic.it (Włochy) i Antony Barlow (Anglia). Więcej informacji o Maurizio znajdziecie Państwo na www.mauriziocolasanti.com

Szczegóły

Data:
18 kwietnia
Godzina:
18:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Sala koncertowa FKWL
ul. Zawadzka 1
Łomża,
+ Google Map