Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sinfonia Academica

3 października, 2020 - 19:00 - 21:00

PISZ, godz. 19:00, Kościół pw. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej

SINFONIA ACADEMICA
ANNA DĄBROWSKA – dyrygent

RAFAŁ DUDZIK – skrzypce
WŁODZIMIERZ PROMIŃSKI – skrzypce
W programie m.in.: J.S. Bach, A. Vivaldi, W.A. Mozart, J. Haydn

WSTĘP WOLNY
bezpośrednia transmisja na 
www.facebook.com/filharmonialomza

RAFAŁ DUDZIK
Rafał Dudzik studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina  w Warszawie, w klasach prof. Tadeusza Gadziny i prof. Julii Jakimowicz – Jakowicz. Studia ukończył w 2002 roku w klasie prof. Iwony Wojciechowskiej.
Jako uczestnik wielu międzynarodowych mistrzowskich kursów muzycznych doskonalił swój warsztat pod kierunkiem profesorów należących do światowej czołówki pedagogów, m.in.: M. Jaszwili (Konserwatorium Moskiewskie), T. Tomaszewski (Universität der Künste Berlin), P. Janowski (University of Wisconsin); oraz na kursach muzyki kameralnej pod kierunkiem J. Diesselhorsta (Berliner Philharmoniker) i kwartetu „Camerata”.
Jest laureatem kilku konkursów muzyki skrzypcowej i kameralnej, m.in. w Zielonej Górze (I nagroda), Bydgoszczy (III nagroda) i Wrocławiu (II nagroda).
Współpracował z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie. Do roku 2006 był prowadzącym grupy II skrzypiec Opery Wrocławskiej. Od września 2006 roku jest koncertmistrzem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Od 2008 roku jest prymariuszem Kwartetu im. Aleksandra Tansmana, z którym koncertuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki kameralnej w Polsce.
Artysta jest również wykładowcą w klasach skrzypiec i kameralistyki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W 2020 roku uzyskał stopień doktora sztuki.

 

 

 

WŁODZIMIERZ PROMIŃSKI
Skrzypek. Założyciel i prymariusz KWARTETU CAMERATA.
Laureat międzynarodowych konkursów muzycznych w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 – I nagroda). Koncertował w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Japonii. Nagrał ponad 30 płyt CD dla wytwórni: DUX, Koch International, Ricercar, Thorofon, Muza Polskie Nagrania. Były one wielokrotnie wyróżniane i nagradzane – „Diapason d’Or” (magazyn Diapason nr 410 – 1994 r), „Sforzando” (miesięcznik Crescendo nr 14 – 1995 r.), „Pizzicato Supersonic Award” w Luksemburgu (2009), „Płyta Roku” 1995 miesięcznika „Studio”, „Fryderyk 1998”.
Profesor i kierownik Katedry Pedagogiki Instrumentalnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filii w Białymstoku. Prowadzi kursy mistrzowskie w Gorlicach i w Opolu. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej.

 

 

 

 

 

 

 

SINFONIA ACADEMICA
W roku 1998 rozpoczęła swoją działalność artystyczną „SINFONIA ACADEMICA” – orkiestra kameralna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego w Białymstoku założona przez Leszka Sokołowskiego. Od 2003r. zespół współtworzy i prowadzi Włodzimierz Promiński prymariusz Kwartetu CAMERATA. Orkiestra z dużym powodzeniem występowała na wielu prestiżowych koncertach w kraju m.in. w Łazienkach Królewskich w Warszawie, na zakończenie sezonu artystycznego w Filharmonii Białostockiej, koncercie finałowym XVIII CONVERSATORIUM ORGANOWEGO w Legnicy, koncertach w UMFC w Warszawie i za granicą (Francja). Przez czternaście lat swojej działalności zespół współpracował z najwybitniejszymi polskimi dyrygentami i solistami m.in.z Jerzym Maksymiukiem, Konstantym Andrzejem Kulką, Andrzejem Mysińskim, Katarzyną Dudą, Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, Marcinem Nałęcz – Niesiołowskim, Janem Miłoszem Zarzyckim, Elżbietą Pańko oraz chórami: Cantica Cantamus, Schola Cantorum Bialostociensis, Polskim Chórem Pokoju, Chórem Kameralnym „AXION” Politechniki Wrocławskiej i wykładowcami białostockiego wydziału UMFC w Warszawie. Dokonał też kilku nagrań dla radia i telewizji, a także nagrał siedem płyt CD: z muzyką W.A.Mozarta, St. Moniuszki, J.S.Bacha, D. Cimarosy, Miłosza Magina, Miłosza Bembinowa, kolędami i utworami współczesnych kompozytorów polskich. Umieszczona na ostatniej płycie zespołu (nagranej w listopadzie 2012 roku) kompozycja Stanisława Moryto „Cztery utwory w polskim stylu” to WORLD PREMIERE RECORDING.

 

ANNA DĄBROWSKA

 

Szczegóły

Data:
3 października, 2020
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie: