MARIUSZ MONCZAK
Po wyjeździe na kontynent amerykański studiował w Nowym Jorku i w Montrealu gdzie otrzymał tytuł magistra i doktora w dziedzinie muzyki. Obecnie prowadzi aktywną działalność koncertową, występując w najbardziej renomowanych salach jak Carnegie Hall i w Lincoln Center w Nowym Jorku, Place des Arts w Montrealu, Sala Unii w Rotterdamie, Konserwatorium im P. Czajkowskiego w Moskwie, Zamku Królewskim w Warszawie, Grand Theater w Wuxi.
Jako solista i kameralista występuje z licznymi orkiestrami między innymi Montreal Chamber Orchestra, Young Virtuosi of Montreal, Nouvelle Ensemble Moderne, Concordia Symphony Orchestra, Brandemburg Symphony Orchestra, Kościuszko Festival Orchestra, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus oraz Zielonogórską, Białostocką, Toruńską, Sudecką, Kaliską Orkiestrą Symfoniczną i Orkiestrą Filharmonii Kameralnej z Łomży. Występuje na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych jak m.in. International Shanghai Arts Festival (Chiny), Międzynarodowy festiwal im Pablo Casalsa (Hiszpania). Występuje z wybitnymi muzykami i współpracował ze współczesnymi kompozytorami jak: Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki, Denis Gougeon, Andre Prevosti inni. Dokonał wielu prapremier, większość z nich nagrały kanadyjskie stacje radiowe Radio Canada i CBC 2 w Toronto. Nagrywa dla radia, telewizji oraz na płyty dla SNE, Concordia Records, Castalia i Dux. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwali muzycznych w Polsce i Kanadzie. Podczas trwania Przystanku Woodstock 2005 w Kostrzynie nad Odrą, jego Orkiestra Smyczkowa „Kostrinella” dwukrotnie wystąpiła na dużej scenie, grając Lato z Czterech Pór Roku i „Orawę” Wojciecha Kilara.
ROBERT KULESZA
Urodził się w 1984 roku w Zambrowie. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 11 lat w Państwowej Szkole w Zambrowie. Następnie podjął naukę w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku, placówce kształcącej młodych organistów, którą ukończył z wyróżnieniem w 2003 r. We wrześniu 2008 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów. Rozszerzył profil o drugą specjalizację – klawesyn.
Brał czynny udział w wielu kursach mistrzowskich (min. Pierre Pincemaille, John Butt, Guy Bovet, Julia Brown, Elżbieta Stefańska, Marek Toporowski) i w konkursach organowych.
Koncertuje w wielu miastach Polski. Ma na swoim koncie występy z orkiestrą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (Joseph Haydn – Stabat Mater, Karol Szymanowski – Stabat Mater). Był członkiem Zespołu Muzyki Dawnej Illo Tempore. Współpracował z bydgoskimi mediami: prasą katolicką i TV Bydgoszcz. Dokonał wielu nagrań dla radia PLUS. Jest pomysłodawcą, organizatorem i dyrektorem artystycznym Zambrowskiego Festiwalu Organowego. W podziękowaniu za organizację tegoż festiwalu w roku 2011 został uhonorowany Perłowym Pegazem – nagrodą Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.
W 2007 roku pełnił funkcję organisty w kościele Ojców Jezuitów w Bydgoszczy. W latach 2011 – 2012 był również (równolegle) organistą w kościele o. Franciszkanów w Bydgoszczy. Następnie podjął pracę na stanowisku organisty Bazyliki mniejszej w Koronowie (diec. pelplińska). Od roku 2007 do 2012 prowadził klasę organów w Studium Organistowskim Diecezji Bydgoskiej i pracował w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej, gdzie uczył kleryków sztuki organowej oraz zasad muzyki. Obecnie (od sierpnia 2012) pełni funkcję tytularnego organisty katedry łomżyńskiej. Jest również wykładowcą Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży.
W 2014 roku Robert Kulesza utworzył zespół wokalny „Vox Humana”. W swojej historii „Vox humana” odpowiedzialny był za oprawę muzyczną min. uroczystości ingresu ks. arcybiskupa Wojciecha Załuski (nuncjusza apostolskiego), pogrzebie ks. biskupa Tadeusza Zawistowskiego. W listopadzie 2014 roku zespół zwyciężył w VII Przeglądzie Pieśni Maryjnych w Wąsewie.