Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wszystko o miłości

7 marca - 18:30 - 20:00

Miejsce koncertu: Sala koncertowa FKWL

ŁUKASZ GAJ – tenor
DARIUSZ STACHURA – tenor
ADAM ZDUNIKOWSKI – tenor

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
GRIGOR PALIKAROV (BUŁGARIA) – dyrygent

PAWEŁ SZTOMPKE – prowadzenie koncertu

W programie m.in.: najpiękniejsze arie i pieśni o miłości

Bilety w cenie od 20 zł do 50 zł

Kup bilet – link interticket
obraz link kup bilet

CENY BILETÓW:
1. Bilet normalny – 50 zł

2. Bilet ulgowy – 40 zł – przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
a) przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu *:
– emerytom i rencistom
– rodzicom lub opiekunom dziecka
– osobom dorosłym posiadającym Kartę Dużej Rodziny
– posiadaczom odznaki „Zasłużony działacz kultury”
– osobom niepełnosprawnym, które nie wymagają wsparcia opiekuna – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH
b) przysługuje:
– nauczycielom szkół muzycznych
– grupom zorganizowanym powyżej 15 osób
– opiekunom osób niepełnosprawnych

3. Bilet specjalny – 20 zł – przysługuje, za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
a) przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu *:
– uczniom i studentom do 25 roku życia
– dzieciom posiadającym Karty Dużej Rodziny
– innym grupom na podstanie zarządzenia Dyrektora FKWL

* Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na koncert.

 

ŁUKASZ GAJ
Z wyróżnieniem ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale
wokalno-aktorskim w klasie dr hab. Maciej Bartczaka (2009). Ukończył również kurs Menadżera Kultury na platformie Studium Prawa Europejskiego.
Ma w swoim repertuarze ponad 40 partii operowych, operetkowych i oratoryjnych. Występuje w wiekszości polskich teatrów operowych jak również filharmonii. Wspólpracował z wybitnymi dyrygentami m.in.: Ewą Michnik, Anną Duczmal, Antonim Witem, Gabrielem Chmurą, Danielem Orenem, Rolandem Baderem, Simone Valerim, Łukaszem Borowiczem, Jackiem Błaszczykiem, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, Tomaszem Tokarczykiem, Sławomirem Chrzanowskim.
Brał udział w premierach operowych przygotowanych przez takich reżysterów jak m.in.: Michał Znaniecki, Waldemar Zawodziński, Maciej Wojtyszko, Pia Partum, Bert Bijnen, Laco Adamik, Włodzimierz Nurkowski, Mria Satrova, Paweł Szkotak, Grażyna Szapołowska, Beata Redo-Dobber, Monika Strzępka, Artur Hofman.
Występował na prestiżowych miedzynorodowych festiwalach operowych m.in.: w Regensburgu, Xanten, Schwerinie (Niemcy), Wiltz (Luksemburg), Saaremaa w Estonii, Daegu International Opera Festival w Korei Południowej.
Uczestniczył w większości znaczących polskich festiwali muzycznych m.in.: w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Miedzynarodowym Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busko- Zdroju, Śląskim Festiwalu im. Lugwiga van Beethovena, Festiwalu Ave Maria, Jubileuszowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Borsiga, Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera, Festiwalu Viva il Canto.
Od 2015 roku jest dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.
Od 2020 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim.

DARIUSZ STACHURA
Kreował najbardziej znane partie tenorowe na wszystkich scenach operowych w Polsce, a także brał udział w licznych koncertach i przedstawieniach operowych w całej Europie oraz w USA, Kanadzie, RPA, Rosji i Chinach.
Podczas czteroletniego kontraktu w Norymberdze wykonywał pierwszoplanowe partie tenorowe jako „włoski tenor”.
Do niewątpliwych sukcesów artysty, należy zaliczyć jego udział w obchodach 100-lecia premiery „Cyganerii” Pucciniego w Turynie (1996).
Jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa na zmianę z Luciano Pavarottim.
„Grande Tenore Polacco”, tak określił młodego tenora z Polski sam Maestro L. Pavarotti.
Od 19 lat jest dyrektorem Festiwalu „Gala Polskich Tenorów” w Ciechocinku, gdzie od sześciu lat jest twórcą i przewodniczącym jury – konkursu wokalnego pn.Turniej Polskich Akademii Muzycznych. Przez dziewięć lat (do 2017) był także twórcą i dyrektorem Festiwalu „Belcanto Per Sempre” oraz pomysłodawcą i przewodniczącym jury – konkursy wokalnego „Bursztynowa Struna” we Włocławku.
Jako Prezes Fundacji „Canto Pro Classica” promuje polską kulturę i młode talenty wokalne w Polsce i Zagranicą.
Od dwóch lat prowadzi warsztaty wokalne „Master Class” w Tworzyjankach pod Łodzią, zapraszając do współpracy włoskich mistrzów „belcanta”.
W latach 2019-2022 dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2023 roku rozpoczął działalność impresaryjną pn. Polska Opera Kameralna ARENA.
Honorowy Obywatel miasta Łodzi i Brzezin.

ADAM ZDUNIKOWSKI
ur. w Warszawie, w 1991 r. ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie śpiewu Romana Węgrzyna. Rok wcześniej zadebiutował w Teatrze Wielkim w Warszawie partią Clema, w Małym kominiarczyku Brittena. Ze sceną tą związany jest do dziś. Laureat konkursów wokalnych m.in im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Belvedere w Wiedniu. Współpracuje ze wszystkimi teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce. Za granicą występował w Staatsoper w Hamburgu, Operze Narodowej w Sofii, Operze w Bonn, Operze w Budapeszcie, Bufalo, w Národní divadlo w Brnie, Národní divadlo w Ostrawie, Národní divadlo w Pradze, gdzie był solistą gościnnym przez sześć sezonów – 150 przedstawień. W repertuarze ma ponad 70 ról operowych i tyleż partii oratoryjno-kantatowych. Występował pod batutą takich znakomitości jak Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski, Nello Santi, Jiří Bělohlávek, Kazimierz Kord, Antoni Wit, Jan Krenz, Zygmunt Latoszewski, Stanisław Skrowaczewski, Jacek Kaspszyk, Lawrence Foster, Jerzy Maksymiuk, Noam Sheriff, Krzysztof Penderecki. Do niecodziennych osiągnięć artysty należy wykonanie wszystkich dzieł oratoryjnych Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

 

 

 

GRIGOR PALIKAROV
Grigor Palikarov urodził się w 1971 roku w Plovdiv w Bułgarii. Naukę rozpoczął w Dobrin Petkov Music School w Plovdiv, a następnie podjął studia na Pancho Vladigerov National Music Academy w Sofii, które ukończył w czterech specjalnościach: dyrygentury orkiestrowej, dyrygentury chóralnej, kompozycji oraz fortepianu.
W 2000 roku został mianowany dyrygentem Sofia National Opera and Ballet i piastował to stanowisko przez niemal 20 lat dyrygując ponad 55 operami i baletami. Od 2005 roku jest dyrektorem artystycznym Symphony orchestra – Pazardzhik.
Maestro Palikarov regularnie występuje jako dyrygent gościnny z orkiestrami i operami w Bułgarii takimi jak: Classic FM Radio Orchestra (gdzie jest stałym dyrygentem od sezonu 2008/2009), Sofia Philharmonic Orchestra, Symphony Orchestra of the Bulgarian National Radio, Sofia Festival Orchestra, orkiestry w Plovdiv, Varna, Burgas, Ruse i Stara Zagora. Występuje również poza granicami Bułgarii: Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Włochy, Luksemburg, USA, Rosja, Słowenia, Polska, Taiwan, Holandia, Japonia, Korea. Dyrygował między innymi Royal Belgian Philharmonic Orchestra– Brussels, National Opera and Ballet w Ljubljanie, the “New Tone” Vienna Chamber Ensemble, the Taipei Century Symphony Orchestra (Taiwan), the Opera Circle Cleveland, the Krasnoyarsk State Opera and Ballet (Rosja), Janáček Philharmonic Orchestra (Republika Czeska), Filharmoniami Częstochowską i Warmińską-Mazurską (Polska), Sanremo Symphony Orchestra, Bari Symphony Orchestra oraz Orchestra Magna Grecia (Włochy), Uruguayan National Orchestra and Choir (SODRE), Dnipro Philharmonic, Yucatán Symphony Orchestra, Monterrey Symphony Orchestra oraz Thessaloniki Symphony Orchestra. W 2014 roku Palikarov dyrygował dwoma koncertami na Europa Kulturtage Festival we Frankfurcie (Niemcy).
Grigor Palikarov jest również kompozytorem, pianistą oraz profesorem National Music Academy – Sofia, gdzie wykłada dyrygenturę orkiestrową. Jego kompozycje były wykonywane na wielu festiwalach, dokonano również ich nagrań fonograficznych. Otrzymał nagrodę “Crystal Lyre” (2002, 2012 i 2017) oraz nagrodę “Golden Quill”. Przez dwie kadencje był również prezesem bułgarskiego oddziału MENSY, międzynarodowej organizacji zrzeszającej osoby o wysokim IQ.

Szczegóły

Data:
7 marca
Godzina:
18:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Sala koncertowa FKWL
ul. Zawadzka 1
Łomża,
+ Google Map