Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gala Sylwestrowa

31 grudnia, 2023 - 17:00 - 18:30

Miejsce koncertu: Sala koncertowa FKWL

FANKE LYU (CHINY) – sopran
MARITA PAPARIZOU (GRECJA) – kontralt
TOMASZ KRZYSICA – tenor

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

W programie m.in.: najpiękniejsze arie operowe i operetkowe oraz utwory J. Straussa

Bilety w cenie od 100 zł do 130 zł

Kup bilet
obraz link kup bilet

CENY BILETÓW:
1. Bilet normalny – 130 zł

2. Bilet ulgowy – 100 zł – przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
a) przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu *:
– emerytom i rencistom
– rodzicom lub opiekunom dziecka
– osobom dorosłym posiadającym Kartę Dużej Rodziny
– posiadaczom odznaki „Zasłużony działacz kultury”
– osobom niepełnosprawnym, które nie wymagają wsparcia opiekuna – NIE DOTYCZY KONCERTÓW SPECJALNYCH
b) przysługuje:
– nauczycielom szkół muzycznych
– grupom zorganizowanym powyżej 15 osób
– opiekunom osób niepełnosprawnych

3. Bilet specjalny – 30 zł – przysługuje, za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
a) przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu *:
– uczniom i studentom do 25 roku życia
– dzieciom posiadającym Karty Dużej Rodziny
– innym grupom na podstanie zarządzenia Dyrektora FKWL

* Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na koncert.

 

FANKE LYU
Urodziła się 28 lutego 1997 w Pekinie w Chinach. Ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium Muzyczne w Mediolanie im. Giuseppe Verdiego. Obecnie studiuje pod kierunkiem Roberta Cieśli na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W kwietniu 2018 roku wcieliła się w rolę Noriny w operze „Don Pasquale” G. Donizettiego w Konserwatorium Muzycznym w Shenyang (Chiny). W maju 2019 roku z sukcesem zaśpiewała recital solowy w Shenyang Conservatory of Music Concert Hall. W lipcu 2022 roku wykonała recital dyplomowy w Sali Koncertowej Verdi w Mediolanie we Włoszech.
We wrześniu 2022 roku zdobyła II nagrodę na Paris International Talent Awards (Francja). W październiku 2022 roku zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii arii na Rosyjskim Międzynarodowym Konkursie Wykonawstwa Wokalnego, I nagrodę II Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „AVIS” oraz II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „European Star” w Paryżu (Francja). W grudniu 2022 roku zdobyła I nagrodę w VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „GoodWin Art”.
Wielokrotnie współpracowała z Orkiestrą Filharmonii Weneckiej i słynnym włoskim dyrygentem Marco Titotto. Koncertowała w Wenecji i Treviso we Włoszech.

 

 

MARITA PAPARIZOU
Urodzona w Grecji, Marita Paparizou zadebiutowała na scenie operowej w Genui w roli Onaro we współczesnym wznowieniu opery „Arianny w Nasso” Porpory, po zdobyciu stypendium Fundacji Alexandra Trianti z ateńskiego Megaronu w 1999 roku.
Od tego czasu współpracuje z Grecką Operą Narodową, śpiewając wiele ról, w tym III Damę w „Czarodziejskim flecie”, Maddalenę w „Rigoletcie”, Fenenę w „Nabucco”, Amastre w „Serse”, tytułową rolę w „Orlando Furioso”, Rosinę w „Il Barbiere di Siviglia”, Isabellę w „L’Italiana in Algeri”, Isolier w „Le Comte Ory” oraz tytułową rolę w „Carmen”.
Nagrała dla Greckiego Radia Narodowego „El Amor Brujo” De Falli, którą to partię zaśpiewała ponownie w Thessalonica Megaron. Śpiewała również rolę Dydony w „Dydonie i Eneaszu” Purcella na Korfu.
Była zapraszana w całej Europie do wielu teatrów, takich jak Opera w Monte Carlo, gdzie śpiewała tytułową rolę w „Tancredi” oraz do wielu teatrów włoskich, takich jak Piza, Livorno i Trento śpiewając Arsace w „Semiramide”. Jej wyjątkowa zdolność do śpiewania ról koloraturowych sprawiła, że ponownie zaśpiewała Rossiniego w Massy w roli Isabelli w „L’Italiana in Algeri” oraz Smetona w Bilbao obok Anny Boleny June Anderson. Śpiewała także rolę Circe w „Telemaco” Glucka we współczesnym wznowieniu dzieła zarówno w Londynie (Sadler’s Wells), jak i w Atenach (Herod Atticus Theatre), gdzie jej dramatyczną kreację porównywano do bohaterki Michaela Cacoyannisa.
Śpiewała rolę Marii w Marsylii w „Der Fliegende Holländer” z A. Jordanem, dając jej tym samym możliwość w Greckiej Operze Narodowej zaśpiewania obu ról Jezibaby i Obcej Księżniczki w tej samej produkcji „Rusałki” A. Dvoraka.
W 2009 roku jej debiut w Carmen w greckiej Larissie dał jej nagrodę „Produkcji Roku” przyznaną przez Greckie Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych i Muzycznych.
Marita Paprizou świetnie odnajduje się także w muzyce barokowej. Współpracowała z Maestro Antonio Florio i Cappella della Pietà de’ Turchini w serii koncertów w Hiszpanii z utworami Porpory oraz z Maestro Claudio Scimone najpierw w Théâtre des Champs-Élysées, z Ensemble Orchestral de Paris, a następnie w ateńskim Megaronie i na Veneto Festival z I Solisti Veneti.
Występowała również z wieloma orkiestrami, takimi jak Oxford Philomusica, London Philharmonia, Royal Philharmonic oraz Cameristi della Scala w ramach Wieczoru Galowego z operami związanymi z Grecją.
Płyta, na której śpiewa rolę Taurydy w „Ariannie w Krecie” Händla. z George’em Petrou i Solistami z Patras, została już wydana przez MDG, ciesząc się wielkim uznaniem krytyki i zdobywając wiele wyróżnień, w tym CHOC de la Musique. Jej najnowsza płyta solowa również zdobywaja doskonałe recenzje i nagrody.
Była zapraszana do śpiewania w koncertach operowych i oratoriach, w tym w „Messa da Requiem” Verdiego, „Mszy c-moll” Mozarta, „Te Deum” Brucknera, „Nelsonmesse” Haydna, „Stabat Mater” Rossiniego i Vivaldiego w Londynie (Cadogan Hall i Queen Elizabeth’s Hall), Paryżu (Châtelet), Oxfordzie, Genewie, Atenach (obok Christophera Hogwooda) i Salonikach, a także często gościła na Festiwalu Muzyki Religijnej Patmos, śpiewając kantaty Bacha i Negro Spirituals.
Wyjątkowa elastyczność jej głosu pozwoliła jej zaśpiewać wiele utworów kompozytorów współczesnych, takich jak Respighi, Boulez, Vrondos, Antonio, Marangopoulos, Alice Kollias i wielu innych.

TOMASZ KRZYSICA
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie H. Mickiewiczówny. Jako student uczestniczył w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, m.in. u Fedory Barbieri, Rolanda Paneraia, Siegfrieda Lorentza i Ryszarda Karczykowskiego. Laureat Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (III nagroda i Nagroda Specjalna, 1999), Międzynarodowego Konkursu Głosów Operowych „Rosetum” w Mediolanie (I nagroda, 2001) i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (II nagroda i nagrody specjalne, 2001). Otrzymał „Premio Basiola”- nagrodę włoskiej krytyki muzycznej dla najciekawszej osobowości artystycznej włoskich konkursów wokalnych w 2001 roku. Debiutował partią Leńskiego w „Eugeniuszu Onieginie” w Operze Bałtyckiej, a i od 2000 roku związał się kontraktem z Warszawską Operą Kameralną, gdzie śpiewał pierwszoplanowe role: Tamina , Ferranda , Don Ottavia, Tytusa w operach W. A. Mozarta. Artysta odnosił sukcesy w krajach Europy , USA i wielokrotnie w Japonii . Tomasz Krzysica w 2014 roku rozpoczął działalność pedagogiczną w Akademii Sztuki w Szczecinie jako wykładowca śpiewu solowego.
Artysta posiada także szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy, wykonując m.in. utwory Bacha, Mozarta i innych kompozytorów. Zaśpiewał w paryskim Théatre des Champs – Elysées i podczas Festiwalu w Nantes z towarzyszeniem Francuskiej Orkiestry Narodowej pod batutą Charlesa Dutoit, „Requiem” Mozarta – na Festiwalu w Saint-Denis z Filharmonikami Francuskimi pod dyrekcją Kurta Mazura. Artysta brał udział w prawykonaniu światowym „Magnificat” W.Kilara a także w serii koncertów z „Missa pro pace”. Tomasz Krzysica występuje regularnie w filharmoniach i w ramach najsłynniejszych polskich festiwali muzycznych. Muzykował z najwybitniejszymi dyrygentami : A.Witem, K.Kordem, J.Katlewiczem, Yuri Termikanovem, Paulem Mccreschem, J.Maksymiukiem, Rubenem Silvą ,W.Rodkiem, J.Kaspszykiem, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, Janem Miłoszem Zarzyckim oraz śpiewakami :m.in. K. Ricciarelli , D.Hvorostowskim, C. Gallardo – Domas, V. Galouzinem, G.Grigorianem , U. Kryger, I. Kłosińską, I. Sobotką , Agnieszką Rehlis, A. Kruszewskim ,Jarosławem Brękiem.

Szczegóły

Data:
31 grudnia, 2023
Godzina:
17:00 - 18:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Sala koncertowa FKWL
ul. Zawadzka 1
Łomża,
+ Google Map